Sędziowie zbierają pieniądze na pomoc szpitalom w walce z koronawirusem. Łącznie zebrano już ponad 600 tys. zł

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Norbert Kowalski

Sędziowie zbierają pieniądze na pomoc szpitalom w walce z koronawirusem. Łącznie zebrano już ponad 600 tys. zł

Norbert Kowalski

Sędziowie z całej Polski przyłączyli się do akcji pomocy szpitalom walczącym z koronawirusem. W tym celu zbierają pieniądze, za które będzie można kupić sprzęt ochronny dla lekarzy czy ratowników medycznych. Do tej pory zebrano ponad 600 tys. zł, w tym 30 tys. zł w Wielkopolsce.

– Chcieliśmy wesprzeć przede wszystkich tych, którzy działają na pierwszej linii, czyli ratowników medycznych. Oni codziennie wyjeżdżają do pacjentów w całej Wielkopolsce. Okazało się, że potrzebny jest sprzęt ochrony indywidualnej i na takie cele zebraliśmy 30 tys. zł. To realna pomoc, która wystarczy np. na zakup około 500 kombinezonów ochronnych, o ile oczywiście ceny nie poszybują jeszcze wyżej – mówi sędzia Michał Olszewski z poznańskiej Iustitii.

Akcję koordynuje ponad dwadzieścia lokalnych oddziałów Iustitii. Zgromadzone fundusze, sprzęt i środki ochronne w całej Polsce o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych trafią do placówek medycznych w całej Polsce.

- Lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i całemu personelowi medycznemu chcemy dziś - my, sędziowie - przekazać nie tylko głębokie podziękowanie, ale też nasze wyrazy solidarności. To Wy, zawód zaufania społecznego, jesteście teraz nadzieją ludzi. Jesteśmy z Was dumni i nie zapomnimy tego, co robicie dziś dla milionów Polaków

– piszą sędziowie w swoim oświadczeniu.

Z kolei prof. Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” dodaje:

- To spontaniczna akcja naszych członków, wynikająca z potrzeby serca. Zawsze widziałem ogromny potencjał w solidarności, we wzajemnym wspieraniu. Teraz naszego wsparcia potrzebuje służba zdrowia. Jestem dumny, widząc taki efekt zbiórek, ale liczę na więcej, bo zbiórki cały czas trwają. Solidarność naszą siłą.

Norbert Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.