Sędzia piłkarski Szymon Marciniak: Wiem, kiedy zawodnik do mnie biegnie i się uśmiecha, a kiedy sadzi przekleństwa

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukalo
Waldemar Mazgaj

Sędzia piłkarski Szymon Marciniak: Wiem, kiedy zawodnik do mnie biegnie i się uśmiecha, a kiedy sadzi przekleństwa

Waldemar Mazgaj

- Jeśli będziemy czekali tylko na technologię i na to, co ktoś podpowie z wozu, to sędziowanie będzie coraz słabsze - mówi arbiter z Płocka, który na mistrzostwach świata w Rosji będzie sędziował mecze jako główny oraz w busie VAR.

Jak pan przygotowuje się do meczów takiego turnieju, bo już skończyły się czasy sędziów z brzuszkami, którzy ledwo z koła środkowego wychodzili?

(śmiech) Też pamiętam ze swojej kariery piłkarskiej, że przyjeżdżał pan z brzuszkiem i z grubym wąsem. Koniecznie musiał być ten wąs, więc ja średnio bym się nadawał do tej roli. Tak poważnie, to dziś jesteśmy atletami, mamy świetnych trenerów przygotowania motorycznego. Ja w Arłamowie oddałem się przez tydzień w ręce trenerów przygotowania fizycznego kadry Polski. Wykonali ze mną wiele testów i - to chyba pytanie do nich - byli zadowoleni. Bardzo lubię pracować i myślę, że te pięć i pół tygodnia, które zabrała mi kontuzja, już odpracowałem. Przede wszystkim nie czułem się taki zajechany. Myślę, że przygotowanie jest takie, że w 90. minucie meczu nie będę musiał wycierać potu z czoła, tylko będę mógł pozować z uśmiechem do kamer. Wtedy człowiek jest w stanie poczuć trochę radości i satysfakcji, że jest na wielkim turnieju, jakim są mistrzostwa świata. Z jednej strony wydaje się to takie normalne, ale wiem też ile pracy mnie to kosztowało i cały mój zespół, ile jest po drodze wyrzeczeń, poświęceń i nieprzyjemności.

W dalszej części artukułu m.in.:

 • mundialowe marzenie Szymona Marciniaka
 • czy sędzia uczy się przekleństw w obcych językach
 • na co muszą uważać trenerzy, żeby nie wylecieć na trybuny na mistrzostwach świata
Pozostało jeszcze 91% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Waldemar Mazgaj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.