ŚDM 2016. Zabierzów. Kiedy i gdzie na drogach będzie najtrudniej?

Czytaj dalej
Barbara Ciryt

ŚDM 2016. Zabierzów. Kiedy i gdzie na drogach będzie najtrudniej?

Barbara Ciryt

Od dziś należy się spodziewać wzmożonego ruchu związanego z przybyciem pielgrzymów. W godz. 16 - 18 oraz 22 - 24 ruch może być większy z uwagi na mszę św. na krakowskich Błoniach.

W środę i w czwartek (27 i 28 lipca) w godz. 7- 9.30 i 12.30 - 14 pielgrzymi pójdą na katechezy w parafiach. W czwartek od 16.30 do 17.30 utrudnienia będą związane z ceremonią przywitania papieża Franciszka na lotnisku w Balicach.

W piątek (29 lipca) od godz. do 18, bo pielgrzymi pójdą na drogę krzyżową do Krakowa. Całą sobotę (30 lipca) młodzi będą się przemieszczać do Brzegów na czuwanie i niedzielną mszę. W niedzielę (31 lipca) po południu wzmoże się ruch, ponieważ młodzi będą wracać na noclegi i na lotnisko.

Barbara Ciryt

Reporterka, dziennikarka "Dziennika Polskiego" od 2010 roku. Zajmuję się tematyką społeczną i samorządową w gminach metropolii krakowskiej - głównie powiatu krakowskiego. Wcześniejsze doświadczenia w pracy dziennikarskiej zdobywałam w "Gazecie Krakowskiej". Piszę o inwestycjach, interwencjach mieszkańców, lokalnej historii, pomocy społecznej i osobach niepełnosprawnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.