ŚDM 2016. Poszukiwania parkingu wciąż trwają

Czytaj dalej
Piotr Drabik

ŚDM 2016. Poszukiwania parkingu wciąż trwają

Piotr Drabik

Światowe Dni Młodzieży. Urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu po raz kolejny ogłosili przetarg, w którym szukają terenu pod parking dla autokarów, które przywiozą w lipcu pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży.

Poprzednie postępowanie zakończyło się fiaskiem, ponieważ nikt nie zaoferował terenu o powierzchni co najmniej 3,5 hektara. Tymczasem w powtórzonym przetargu urzędnicy poszukują... jeszcze większego terenu (nie mniejszy niż 5,5 hektara).

Jednocześnie ZIKiT stawia oferentom bardzo konkretne wymagania. Teren ma być ogrodzony, znajdować się w granicach Krakowa i maksymalnie 500 metrów od komunikacji miejskiej. Zwycięzca przetargu ma udostępnić swoją działkę między 1 lipca a 12 sierpnia. Urzędnicy odpowiadają precyzyjnie, co zrobią w przypadku blamażu kolejnego przetargu. - Będziemy działać stosownie do sytuacji - uspokaja Piotr Hamarnik z ZIKiT.

Według przygotowanej organizacji ruchu na ŚDM wzdłuż krakowskich ulic wyznaczonych zostanie 37 parkingów dla autokarów, a także 18 miejsc postojowych poza ulicami.

Piotr Drabik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.