ŚDM 2016. Pielgrzymi dostaną talony na żywność

Czytaj dalej
Fot. fot. Michał Gąciarz
Grzegorz Skowron

ŚDM 2016. Pielgrzymi dostaną talony na żywność

Grzegorz Skowron

Każdy uczestnik Światowych Dni Młodzieży, który wykupi pakiet pielgrzyma, otrzyma na każdy dzień dwa talony o wartości 10 zł i jeden na kwotę 15 zł. Będzie mógł nimi zapłacić za jedzenie w wybranych lokalach gastronomicznych.

Jak informuje biuro prasowe ŚDM, pielgrzymi będą otrzymywać TALONY 10 i TALONY 15. Teoretycznie bon o wartości 10 zł przysługuje na posiłek lub suchy prowiant o wartości 525 kilokalorii. Za talon 15-złotowy można będzie dostać dwa dania gorące o wartości kalorycznej minimum 1050 kcal. Ale każdy pielgrzym będzie mógł sam łączyć talony i płacić nimi za dowolnie wybrane jedzenie, uwzględniając swoje tradycje i sposoby żywienia.


Autor: Joanna Urbaniec

Przewidziano jeszcze Talon na pakiet "Suchy Prowiant" stanowiący ekwiwalent za wszystkie sobotnie talony i niedzielny TALON 15. Będzie on trafiał do tych, którzy pojawią się na sobotnim czuwaniu z papieżem Franciszkiem i niedzielnej Mszy Posłania odprawianej przez Ojca Świętego. Suchy prowiant będzie do otrzymania w parafiach w promieniu 5 km od Campusu Micericordiae w Brzegach oraz na drogach prowadzących do Campusu.

Pielgrzymi, którzy wybrali pakiet z opcją zakwaterowania, otrzymają też śniadania. Będą one wydawane w miejscach noclegu, przygotują je parafie i działające w nim parafialne komitety organizacyjne.

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.