ŚDM 2016. Episkopat przedstawił plan wizyty papieża w Polsce. Są nowe punkty [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. fot. Michal Dyjuk
(AIP)

ŚDM 2016. Episkopat przedstawił plan wizyty papieża w Polsce. Są nowe punkty [WIDEO]

(AIP)

Religia. Szczegółowy plan wizyty papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży zakłada m.in. wizyty w obozach zagłady, a także wiele wydarzeń, których nie było w programie wstępnym.

- Czujemy już, że czas dyskusji się skończył i nadszedł czas działania - mówił podczas czwartkowej konferencji nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, po czym przedstawił plan wizyty Ojca Świętego na Światowych Dniach Młodzieży.

Papież przyleci 27 lipca i pozostanie w Polsce pięć dni. Po wylądowaniu na krakowskich Balicach spotka się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą oraz z polskimi biskupami.

WIDEO: Znamy szczegółowy plan wizyty Ojca Świętego w Polsce

Źródło: AIP

Drugi dzień wizyty głowa Kościoła rozpocznie od nieuwzględnionych we wcześniejszych planach odwiedzin w krakowskim klasztorze Sióstr Prezentek przy ul. św. Jana. Centralnym punktem wizyty Ojca Świętego tego dnia będzie celebrowana przez niego eucharystia na Jasnej Górze z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

Po uroczystościach w Częstochowie papież zamierza, wbrew temu, co przewidywał pierwotny plan wizyty, przejechać tramwajem z niepełnosprawną młodzieżą na krakowskie Błonia, gdzie wygłosi przemówienie.

29 lipca odwiedzi obozy w Auschwitz-Birkenau. - Ten element wizyty papieża będzie zawierał jasne przesłanie dla świata: „Nigdy więcej wojny, wszyscy jesteśmy równi i powinniśmy się szanować” - powiedziała Agencji Informacyjnej Polska Press minister Beata Kempa.

Po wizycie w obozach papież odwiedzi szpital dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu. - Wizyta w szpitalu jest pięknym podsumowaniem Roku Miłosierdzia i pokazaniem, że papież jest pielgrzymem, który przyjeżdża do Polski, aby spotkać się z tymi, którzy najbardziej tego miłosierdzia potrzebują - powiedziała nam Dorota Abdelmoula, rzeczniczka ŚDM.

Czwartego dnia pobytu w Polsce papież złoży wizytę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Później będzie spowiadał młodzież i odprawi mszę św. w Sanktuarium Jana Pawła II. Natomiast wieczorem odbędzie się czuwanie modlitewne z młodzieżą w krakowskim Kampusie Miłosierdzia.

Najważniejszym punktem ostatniego dnia wizyty będzie msza św. tzw. posłania, skierowana do uczestników ŚDM. Papież spotka się też z wolontariuszami. Ponadto (znowu nadprogramowo) papież pobłogosławi dwa budynki należące do krakowskiego oddziału Caritasu.

Wczoraj program wizyty zaprezentowała również krakowska kuria. Kardynał Stanisław Dziwisz podkreślił, że papież Franciszek znany jest ze swej spontaniczności, więc można „spodziewać się niespodzianek”.

(AIP)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.