ŚDM 2016. Co pielgrzymi poniosą w kolorowym plecaku [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Andrzej Banaś
Grzegorz Skowron

ŚDM 2016. Co pielgrzymi poniosą w kolorowym plecaku [ZDJĘCIA]

Grzegorz Skowron

Światowe Dni Młodzieży. Kurtka przeciwdeszczowa, wielofunkcyjna chusta, ręcznik, bransoletka, przewodnik pielgrzyma i modlitewnik - to zawartość plecaka, który otrzyma każdy zarejestrowany uczestnik ŚDM.

Plecak z zawartością waży około jednego kilograma. Wyprodukowano 625 tysięcy sztuk w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim i żółtym.

- Zależało nam na tym, żeby plecaki były jak najbardziej funkcjonalne i zawierały podstawowe rzeczy, które mogą przydać się pielgrzymom. Znalazła się w nim peleryna, która zapewni ochronę przed deszczem, ale na której można usiąść, jeżeli będzie słońce - mówi Anna Chmura z Komitetu Organizacyjnego ŚDM.


Autor: Joanna Urbaniec

W plecaku są też: chustka wielofunkcyjna, którą można włożyć na szyję lub głowę, bransoletka z napisem „Jezu, ufam Tobie” ułatwiająca odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia, ręcznik z mikrofibry z motywami nawiązującymi do Krakowa i ŚDM.

Pielgrzymi dostaną także przewodnik zawierający niezbędne informacje o wydarzeniu, modlitewnik z opisem przebiegu uroczystości liturgicznych oraz książkę o Bożym Miłosierdziu. Publikacje zostały przygotowane w dziewięciu oficjalnych językach ŚDM stosownie do liczby pielgrzymów z konkretnych krajów. Wszystkie zostały wydrukowane na ekologicznym, lekkim papierze.

W plecakach nie ma zapowiadanej wcześniej publikacji poświęconej dziejom Polski i Krakowa. - Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie ją dystrybuować bezpośrednio do wybra- nych miejsc - zaznacza Anna Chmura.

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.