ŚDM 2016. Będzie też dzwonnica

Czytaj dalej
Fot. fot. Agnieszka Rogalska
Jolanta Białek

ŚDM 2016. Będzie też dzwonnica

Jolanta Białek

Brzegi. W Kampusie Miłosierdzia przybył kolejny symbol ŚDM 2016. Powstaje tam ośrodek dla potrzebujących. Budowa dobiega końca.

Dzwon Miłosierdzia odsłonięto w niedzielę wieczorem. Wykonany z brązu symbol - o wadze 500 kg i średnicy 93 metry - umieszczono na razie na stosunkowo niewielkiej drewnianej konstrukcji, która służyła do transportu dzwonu z sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie poświęcił go kardynał Stanisław Dziwisz. Tymczasowa dzwonnica zostanie wkrótce zastąpiona nową - z prawdziwego zdarzenia; jej wznoszenie dobiega już końca.


Autor: Joanna Urbaniec

Ozdobiony symbolem ŚDM oraz herbami papieży Franciszka i Jana Pawła II dzwon, zamontowano przy ośrodku dla potrzebujących, nazwanym „Misericordiae”. Budowa placówki dziennego pobytu dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych trwa od ubiegłorocznych wakacji. Władze Wieliczki liczą, że obiekt w którym będą też pokoje noclegowe dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji losowej, poświęci na przełomie lipca i sierpnia, papież Franciszek.

Warta ponad 2 mln zł inwestycja, powinna zakończyć się w tym miesiącu. - Termin zostanie dotrzymany, w budynku trwają już prace wykończeniowe - mówi Magdalena Golonka z wielickiego UMiG. Dodaje, że nowy ośrodek poprowadzi Caritas. - Uruchomienie placówki jest planowane po ŚDM - zapowiada urzędniczka.

Rejon Brzegów, gdzie wybudowano „Misericordiae” stanie się wkrótce centrum charytatywnym. Caritas planuje wzniesienie przy ośrodku także „Chleba Miłosierdzia” - punktu magazynowania i wydawania żywności potrzebującym.

wielicki@dziennik.krakow.pl

Jolanta Białek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.