Samotna matka pisze prośbę do prezydenta i burmistrza tuż przed wyborami. A on jej odpowiada, że...

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski/Zdjęcie ilustracyjne
pio

Samotna matka pisze prośbę do prezydenta i burmistrza tuż przed wyborami. A on jej odpowiada, że...

pio

Wcieliliśmy się w rolę biednej kobiety, samotnie wychowującej troje dzieci. Do prezydentów i burmistrzów największych miast wysłała mailem prośbę o spotkanie. Pierwsza odpowiedź przyszła pół godziny później. Połowa adresatów nie odpisała.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy lokalni włodarze pokazują, jak są blisko wyborców, tylko w mediach, czy też wtedy, gdy o pomoc prosi przeciętny obywatel, już nie w blasku fleszy.

Przygotowaliśmy maila, rzekomo od samotnej matki z trojgiem dzieci. Kobieta sama utrzymuje rodzinę, a warunki mieszkaniowe są złe. Nasi lokalni włodarze przy publiczności chętnie oferują pomoc przeciętnym Kowalskim. Gdy jednak taki Kowalski napisze list z prośbą - może nie doczekać się ani pomocy, ani nawet odpowiedzi.

Podszyliśmy się pod samotną, ubogą matkę i rozesłaliśmy e-maile z prośbą o spotkanie do lokalnych włodarzy. Wiadomości wysłaliśmy na adresy prezydentów Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Inowrocławia, Grudziądza oraz do burmistrzów Świecia, Nakła, Żnina, Brodnicy oraz Chojnic.

Wszyscy dostali tą samą treść od rzekomo potrzebującej: „Wychowuję sama troje dzieci: córka ma 11 lat, a synowie bliźnięta - 4. Mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu na 27 metrach w mieszkaniu na poddaszu w rozwalającej się kamienicy. Nasze dochody wynoszą miesięcznie 2950 złotych (to moja wypłata i alimenty na dzieci od byłego męża) i dostajemy jeszcze 1000 złotych „500 plus”. Mam wykształcenie ogólnokształcące, a pracuję na 3/4 etatu w biurze”.

Kobiety nie stać na zakup mieszkania, a gdy składała dwa razy wniosek o mieszkanie gminne, dostała odmowę. Dlatego prosi o spotkanie z prezydentem (burmistrzem), a w konsekwencji - o wsparcie. Samotna matka zadała jednakowe pytanie prezydentom oraz burmistrzom największych miast w Kujawsko-Pomorskiem: „Mogłabym się z Panem spotkać w urzędzie, żeby przedstawić bardziej szczegółowo moją sytuację?”.

Jaki był odzew na tę wiadomość? Którzy włodarze wyrazili chęć spotkania, a którzy nawet nie odpisali na wiadomość? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 46% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

pio

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.