Ryszard Podkulski: Mam dość! Nie widzę swojej przyszłości w biznesie

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Andrzej Plęś

Ryszard Podkulski: Mam dość! Nie widzę swojej przyszłości w biznesie

Andrzej Plęś

- Sprawa Rzeszowskich Zakładów Graficznych zniszczyła moje nerwy i zdrowie. Zacząłem intensywnie przyuczać moje dzieci, aby mogły poprowadzić moje przedsięwzięcie dalej - mówi znany rzeszowski przedsiębiorca RYSZARD PODKULSKI.

Rozmowę przeprowadzono przed orzeczeniem Sądu Najwyższego, który uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie w sprawie RZG SA. Kasację poparł przedstawiciel Prokuratury Krajowej, reprezentujący oskarżyciela, który również wniósł o uchylenie wyroku.

Wyrok skazujący był dla pana zaskoczeniem? Nie chodzi tylko o to, że dla pana niekorzystny, ale wyższy niż oczekiwała w akcie oskarżenia prokuratura.

Skazali mnie biegli sądowi, a nie sędziowie. Sąd Apelacyjny dowody przyjął, ale w uzasadnieniu wyroku ich praktycznie nie uwzględnił. Kilkaset stron dowodów i opinii wiodących polskich specjalistów, którzy dosłownie zmiażdżyli opinie biegłych powołanych przez prokuraturę, zostało zaledwie wzmiankowanych w uzasadnieniu wyroku. Dlatego została od niego skierowana kasacja do Sądu Najwyższego. Piotr Kardas, jeden z najlepszych w kraju ekspertów z dziedziny prawa karnego, który miał okazję widzieć dokumenty dotyczące sprawy rzeszowskiej drukarni, powiedział, że „…z uzasadnienia Sądu Apelacyjnego w sprawie RZG SA niewiele można się dowiedzieć na temat sposobu rozumowania sądu. W świetle orzecznictwa Sądu Najwyższego tego rodzaju uchybienie w wielu wypadkach uznawano za wystarczające do uchylenia wyroku.” Sposób orzekania był zatem dla mnie zaskakujący, ale jeszcze bardziej kara. 3 lata bezwzględnego więzienia dla mnie i 2,5 roku dla mojego zięcia. Ponadto mam zapłacić 14 mln zł spółce, która należy do mnie, czyli praktycznie samemu sobie. Gdzie tu logika? Do tego: za co ta kara?

W dalszej części przeczytasz:

 • jaki efekt przyniosło - według Ryszarda Podkulskiego - przekształcenie RZG SA, którego dokonał wspólnie ze Skarbem Państwa
 • jak Ryszard Podkulski ocenia wyliczenia biegłych sądowych dotycząse sprawy RZG SA
 • jak komentuje sprawę zmasowanego internetowego hejtu na jego osobę
 • jak widzi swoje plany biznesowe i inwestycyjne w Rzeszowie
Pozostało jeszcze 85% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęś

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.