Grzegorz Kozakiewicz

Rusza wymiana chodników na Śląskiej

Przy ul. Buczka prace idą pełną parą. Pojawiły się już krawężniki i pierwsze metry nowej nawierzchni chodnika. Fot. Grzegorz Kozakiewicz Przy ul. Buczka prace idą pełną parą. Pojawiły się już krawężniki i pierwsze metry nowej nawierzchni chodnika.
Grzegorz Kozakiewicz

Przeszło 500 tys. zł będzie kosztować wymiana zaniedbanych chodników przy Buczka i Śląskiej. Do inwestycji dokłada się magistrat.

W ogłoszonym jeszcze wiosną przetargu na wymianę nawierzchni chodników startowały trzy firmy. Zwyciężył szprotawski PHU Dubiel z ofertą na poziomie 544 tys. zł. Inwestycja realizowana przez starostwo powiatowe przy udziale finansowym żagańskiego magistratu obejmie wymianę krawężników i zaniedbanych płyt, które zastąpi szara i czerwona betonowa kostka. Parking przy blokach spółdzielni mieszkaniowej zyska nową nawierzchnię i sześć dodatkowych miejsc parkingowych. Znajdująca się w tym rejonie wiata przystankowa zostanie przesunięta bliżej jezdni.

Póki co, trwają pracę rozbiórkowe. Ze Śląskiej, poczynając od skrzyżowania do budynku przychodni lekarskiej, zniknęły już stare płyty. Podobnie rzecz się ma z ulicą Buczka, gdzie robotnicy zaczęli już stawiać nowe krawężniki i układać nową nawierzchnię. Nowy chodnik zakryje stare pieńki drzew, które wykonawca ma zadanie wyfrezować.

- Sam pan widzi, jak tu wygląda. Piękna ulica coraz bardziej zmienia się na gorsze - zauważa pan Mirek napotkany na ławce w pobliżu przychodni zdrowia. - Zieleń zaniedbana, chodniki krzywe, kamienice się sypią. Bud jakiś nastawiali z lumpami. Obraz nędzy i rozpaczy. Dobrze, że się chociaż za te chodniki wzięli, może choć trochę będzie tu schludniej.

Koniec prac przewidziany jest na wrzesień.

Grzegorz Kozakiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.