Rozprawa na płycie

Czytaj dalej
Magda Rubaszewska

Rozprawa na płycie

Magda Rubaszewska

W Sądzie Okręgowym w Łodzi nagrywa się sprawy w wydziałach cywilnych, pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczych.

Łodzianie chętnie korzystają z tzw. odpisów e-protokołów z rozpraw. Biuro obsługi interesantów Sądu Okręgowego w Łodzi codziennie wydaje średnio kilka płyt CD i DVD z nagranym ich przebiegiem.

To elektroniczna forma zapisu rozpraw obowiązująca od kilku lat. W Sądzie Okręgowym nagrywa się ich przebieg w sprawach toczących się w wydziałach cywilnych, gospodarczych oraz pracy i ubezpieczeń społecznych. O odpis protokołu mogą występować tylko strony, czyli powód i pozwany lub ich pełnomocnicy. Zapis dźwięku jest udostępniany na płycie CD, a obrazu i dźwięku na DVD. Ale nie zawsze.

- Przewodniczący wydaje z akt sprawy zapis dźwięku, jeżeli wydaniu zapisu obrazu i dźwięku sprzeciwia się ważny interes publiczny lub prywatny. Jeżeli posiedzenie odbyło się przy drzwiach zamkniętych, strony i uczestnicy postępowania mają prawo do otrzymania z akt sprawy jedynie zapisu dźwięku - mówi o przepisach Monika Pawłowska-Radzimierska, rzecznik Sądu Okręgowego ds. cywilnych.

Opłata za wydanie odpisu e-protokołu wynosi 15 zł.

Pozwany lub powód i ich pełnomocnicy mogą też zapoznać się z nagranym protokołem rozprawy, zarówno dźwiękiem, jak i obrazem, w gmachu łódzkiego sądu.

Magda Rubaszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.