Kuba Zegarliński

Roman Murdza, trener UKS Szóstki Mielec: Gdy mówiłem, że w pięć lat zrobimy awans do 1 ligi, mało kto, w to wierzył

Ja wierzyłem od 2013 roku - mówi trener Roman Murdza Fot. Kuba Zegarliński Ja wierzyłem od 2013 roku - mówi trener Roman Murdza
Kuba Zegarliński

Trener Roman Murdza prowadzi UKS Szóstkę Mielec od 2013 roku. W tym awansował ze swoją drużyną do 1 ligi. - Gdy mówiłem, że w pięć lat zrobimy awans do 1 ligi, mało kto, w to wierzył - uśmiecha się dzisiaj szkoleniowiec.

Panie trenerze, proszę o odpowiedź, ale tak z ręką na sercu: w którym momencie sezonu, uwierzył pan, że ten sezon uda się zakończyć awansem do 1 ligi?
Ja wierzyłem od 2013 roku.

Wtedy zakładaliście UKS Szóstkę Mielec.
Zaczynaliśmy od 3 ligi. Gdy wówczas rozmawialiśmy z władzami klubu o celach i planach mówiłem, że potrzebujemy pięciu lat na awans do 1 ligi. Nasza prezes Beata Cetnar i dyrektorzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego patrzyli się na mnie trochę z niedowierzaniem. Dla mnie to jednak nie była kwestia wiary, ja po prostu wiedziałem, że krok po kroku uda nam się taki plan zrealizować.

Odważna deklaracja. W zespole miał Pan wówczas prawie same juniorki.
Ale wiedziałem, że to realny scenariusz. W pierwszym sezonie kluczowe było to, że miałem w drużynie dwie doświadczone zawodniczki - Katarzynę Galicę i Barbarę Pikusę. Wokół nich można było budować drużynę. Bywało różnie. Wie pan, jak na treningu są same seniorki, to ja mówię, jakie ćwiczenie robimy i zawodniczki to realizują. Z tą młodzieżą, którą ja miałem, tak nie było. Trzeba było uczyć niemal od podstaw. Bywały takie ćwiczenia, że musiałem iść z zawodniczką z rękę po boisku żeby zrozumiała jak ma się zachować w konkretnych sytuacjach. Tak robiłem, tym bardziej, że obiecywałem, że nie będę sprowadzał doświadczonych zawodniczek, bo nie mamy pieniędzy, tylko będziemy pracować z zawodniczkami, które mamy. Z naszymi wychowankami.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Kuba Zegarliński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.