Agata Flak

Rodzice w większości szpitali na Podkarpaciu nie muszą płacić za pobyt z dzieckiem na oddziale

Bliskość rodzica, jego wsparcie, znajomość zachowań dziecka jest bezcenna i ma dobroczynny wpływ na proces zdrowienia małych pacjentów. Dlatego jest Fot. PPG Bliskość rodzica, jego wsparcie, znajomość zachowań dziecka jest bezcenna i ma dobroczynny wpływ na proces zdrowienia małych pacjentów. Dlatego jest wskazana
Agata Flak

Niebawem w życie wejdą przepisy, które formalnie mają znieść szpitalne opłaty. W rzeczywistości opiekunowie w większości szpitali na Podkarpaciu za możliwość czuwania przy dziecku nie muszą ponosić żadnych kosztów.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o prawach pacjenta. Nowe przepisy zakazują pobierania opłat od rodziców za pobyt z dzieckiem w szpitalu. Są jednak wyjątki. I tak niektóre szpitale nadal będą mogły pobierać opłaty za posiłki jakie są wydawane w oddziale, korzystanie z pościeli, czy wypożyczenie łóżka.

Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w szpitalach na Podkarpaciu. Za co i czy w ogóle rodzice chorych dzieci muszą płacić?

- Jeżeli rodzic chce w szpitalu wynająć dla siebie składane łóżko, to wówczas płaci za nie pięć złotych. Rodzice mają również możliwość wykupienia tzw. doby hotelowej. Mają wtedy zapewnione śniadanie, obiad, kolację oraz łóżko szpitalne. Za to wszystko płacą trzydzieści złotych - informuje Grzegorz Materna, dyrektor Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Szpital w Przemyślu jeszcze w ubiegłym roku pobierał od rodziców drobne opłaty. W tym roku już tego nie robi. Wiele w tej sprawie zmieniła akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy."

Pozostało jeszcze 71% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Flak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.