Hanna Walenczykowska

Rezydenci się porozumieli. Ale o swoje chcą walczyć inne grupy zawodowe

Wiosną 2017 roku, od oflagowania budynków i umieszczenia naklejek na karetkach rozpoczął się protest ratowników medycznych Fot. Tomasz Czachorowski/archiwum Wiosną 2017 roku, od oflagowania budynków i umieszczenia naklejek na karetkach rozpoczął się protest ratowników medycznych
Hanna Walenczykowska

W bydgoskich szpitalach trwają rozmowy dotyczące wynagradzania lekarzy rezydentów i lekarzy specjalistów

Porozumienie między rezydentami a ministrem zdrowia zostało podpisane i wywołało wiele kolejnych żądań płacowych. Także niektórych lekarzy, którzy właśnie negocjują nowe warunki kontraktów lub wysokość stawek godzinowych na dyżurach.

Decyzje nie zapadły

W Bydgoszczy protest lekarzy rezydentów najbardziej był widoczny w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela, w którym klauzule opt-out wypowiedziało kilkudziesięciu rezydentów. Przypomnijmy: Biziel pracował normalnie, ale miał trudności z obsadą dyżurów.

Po podpisaniu porozumienia w sprawie podwyżek płac dla rezydentów i zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia wydawało się, że wszystko wróci do normy.

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanna Walenczykowska

W Expressie Bydgoskim zajmuję się tematami: ochrony zdrowia, ekologii, samorządowymi, politycznymi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.