Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Relikwie papieża Jana Pawła II zostały ofiarowane parafii w Zagorzycach Dolnych

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Kinga Dereniowska

Relikwie papieża Jana Pawła II zostały ofiarowane parafii w Zagorzycach Dolnych

Kinga Dereniowska

Sobota, 18 maja, była wyjątkowym dniem dla parafii. Z okazji 99. rocznicy urodzin Jana Pawła II, abp Mieczysław Mokrzycki przekazał jej relikwie Ojca Świętego Jana Pawła II.

Na domach w Zagorzycach Dolnych wywieszono po trzy flagi: biało-czerwoną, biało-niebieską i biało-żółtą (na cześć Polski, Matki Bożej - patronki parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP, flaga biało-żółta jest flagą papieską).

To ważny dzień dla mieszkańców wsi w powiecie ropczycko-sędziszowskim. - Pojawienie się tych relikwii jest bardzo wyjątkowe dla nas jako parafian - mówi pan Sebastian, mieszkaniec Zagorzyc Dolnych, który przyszedł na sobotnią mszę św. z małą córką. - Rzadko się spotyka takie rzeczy. Jest to dla nas wyróżnienie - dodaje.

Podobnego zdania jest pani Teresa. - Cieszę się, że będą u nas relikwie akurat tak wspaniałego świętego. Co prawda dla mnie najważniejsza jest Matka Boża, patronka naszej parafii, ale JP II jest na drugim miejscu - zaznacza kobieta.

Relikwiarz, w którym będą przechowywane włosy papieża Jana Pawła II, został ofiarowany przez rodziców młodzieży przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania.

Jest pomnik, a teraz relikwie

Od 11 lat przed świątynią stoi pomnik polskiego papieża. Jak to się stało, że od teraz będą tu też jego relikwie? - Rok temu uczestniczyłem we wprowadzeniu relikwii do Domu Opieki Społecznej im. JP II w Rudzie - wspomina ks. Wojciech Wiśniowski, który jest proboszczem parafii w Zagorzycach Dolnych od początku jej założenia w 2006 roku. - Tam spotkałem księdza arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, porozmawiałem z nim, zgodził się i ustalił termin. My go zaaprobowaliśmy i tak zaczęło się przygotowanie do przyjęcia relikwii - opowiada.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Przekazał je w sobotę abp Mieczysław Mokrzycki, który przez ponad 10 lat pracował u boku Karola Wojtyły w Watykanie, jako jego osobisty sekretarz. Podczas homilii w kościele w Zagorzycach Dolnych podzielił się wspomnieniami o świętym."

Pozostało jeszcze 44% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Kinga Dereniowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.