Radny Lubaczowa skazany. Wypił „kieliszek spirytusu z pieprzem” i pojechał do apteki

Czytaj dalej
Fot. K.Kapica
Andrzej Plęs

Radny Lubaczowa skazany. Wypił „kieliszek spirytusu z pieprzem” i pojechał do apteki

Andrzej Plęs

Dwa tysiące złotych grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 3 lata i konieczność wpłaty 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Fundusz Postpenitencjarny (dziś - Fundusz Sprawiedliwości) - taką karę orzekł lubaczowski Sąd Rejonowy wobec 71-letniego Zdzisława M., członka Rady Miejskiej w Lubaczowie.

Sobota, 30 marca po godz. 20. Na jednej z lubaczowskich ulic policjanci patrolu drogowego zauważyli jadącego volkswagena. Zachowanie kierowcy nie wzbudzało podejrzeń poza jednym faktem - samochód miał włączone światła drogowe (długie), a nie światła mijania, jak powinien zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. To było przyczyną, dla której policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

Alkomat wykazał 0,7 za kierownicą

- Kierowcą pojazdu okazał się 71-letni mieszkaniec Lubaczowa - potwierdza mł. asp. Monika Tomczyszyn Pachołek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. - Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Policjanci podjęli stosowne czynności, zostało przeprowadzone postępowanie, materiały w tej sprawie skierowano do sądu. Mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddanie się karze.

Asp. Tomczyszyn-Pachołek zapewnia, że interwencja policjantów patrolu przebiegła spokojnie, kierowca w żaden sposób nie próbował powoływać się na swoje funkcje społeczne. Uczestniczący w interwencji policjanci nie przypominają sobie, by tłumaczył, jak 0, 7 promila alkoholu znalazło się w jego organizmie. Wyjaśnienia pojawiły się później, kiedy Zdzisław M. postanowił zrezygnować z przywileju dobrowolnego poddania się karze i przejść do czynnej obrony.

Jeden kieliszek z pieprzem nie pomógł

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Z tłumaczeń radnego wynika, że tego marcowego dnia cierpiał na poważne dolegliwości żołądkowe. Dla poprawy stanu zdrowia wypił kieliszek spirytusu z pieprzem, po którym było tylko gorzej: wymioty i biegunka. Był wtedy sam w domu, postanowił też sam się ratować"

Pozostało jeszcze 52% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.