Radni za zmianą nazwy powiatu krośnieńskiego

Czytaj dalej
Łukasz Koleśnik

Radni za zmianą nazwy powiatu krośnieńskiego

Łukasz Koleśnik

Powiat krośnieńsko-gubiński - taka powinna być nazwa według radnych. Choć w konsultacjach większość mieszkańców powiedziała nie.

- Konsultacje nie były wiążące, to nie referendum - mówił Czesław Fiedorowicz, były burmistrz Gubina. - Zlekceważyliście głos większości mieszkańców, którzy nie chcieli zmiany nazwy powiatu - odpowiadał radny z Krosna Odrzańskiego Tomasz Miechowicz.

- W żaden sposób wam nie zagrażamy. Nie chcemy przenosić żadnych urzędów. Zmiana nazwy na krośnieńsko-gubiński nie niesie za sobą nic złego - przekonywał radny Andrzej Iwanicki.

Cała wtorkowa sesja trwała sześć godzin. Dyskusja na temat zmiany nazwy powiatu zabrała blisko dwie.

- Nieważne, jaki padnie wynik. Sprawa zmiany nazwy już skłóciła mieszkańców obu miast. Jeszcze niedawno byliśmy na takim etapie współpracy, że wszyscy zapominali o dawnych animozjach. Teraz kłótnia jest to największa w historii - podkreślał jeszcze przed głosowaniem burmistrz Marek Cebula. Odpowiedział mu Andrzej Iwanicki. - Niezależnie od głosowania musimy zakopać ten topór wojenny - apelował.

Zwolenników zmiany nazwy w radzie powiatu było więcej i krośnianom nie udało się ich od tego odwieść. Dziesięć osób było „za”, dwie przeciwko, a jedna wstrzymała się od głosu. Co dalej? Ostateczną decyzję o zmianie nazwy podejmie odpowiednie ministerstwo.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.