mc

Przybywa skarg na sędziów. „Opinię łatwo zniszczyć”

Jeszcze w 2011 roku do KRS wpłynęło około 1 tys. skarg na sędziów. W 2017 roku ich liczba urosła już do 7,6 tys. Fot. Archiwum Polskapress Jeszcze w 2011 roku do KRS wpłynęło około 1 tys. skarg na sędziów. W 2017 roku ich liczba urosła już do 7,6 tys.
mc

W ciągu dwóch lat prawie dwukrotnie wrosła liczba zażaleń i skarg pod adresem sędziów. Z danych KRS wynika, że w 2018 roku takich pism obywatele wysłali ponad 8,3 tysiąca.

Jeszcze w 2016 roku do Krajowej rady Sądownictwa wpłynęło niecałe 5 tysięcy skarg na działania sędziów podejmowane podczas prowadzonych przez nich postępowań. Rzeczpospolita powołując się na dane z KRS informuje, że w roku 2017 podobnych pism skierowano do Rady 7,6 tysiąca. W ubiegłym roku liczba wzrosła już do 8,3 tysiąca.

Z danych prezentowanych wcześniej wynika, że co roku obywatele, czując się pokrzywdzonymi przez działania konkretnych sędziów, wysyłali od 1 do 1,5 tysiąca podobnych zażaleń. Pierwszy skokowy wzrost liczby kierowanych skarg miał miejsce jeszcze w roku 2013, kiedy to - jak zaznacza „Rz” - było ich już 2,5 tysiąca.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
mc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.