Przewodniczący rady prowadził auto, mając jeden promil. Radni bronią kolegi, nie odwołali go

Czytaj dalej
Fot. Fot. Starostwo Powiatowe w Przeworsku
Norbert Zietal

Przewodniczący rady prowadził auto, mając jeden promil. Radni bronią kolegi, nie odwołali go

Norbert Zietal

Tadeusz K., przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego, 5 lipca, kierując autem, miał ok. 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu - tak wynika z informacji policji. Tydzień temu część radnych chciała odwołać go ze stanowiska, ale nie zgodziła się na to rządząca powiatem większość. „Nie można oceniać człowieka po jednym błędzie”, „Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem” - argumentowano.

Piąty lipca, piątek. Ok. godz. 15.30, patrol drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w okolicach hali sportowej w Zarzeczu zatrzymuje do kontroli osobowego mercedesa. Kontrola trzeźwości.

- Podczas badania okazało się, że kierowca auta ma ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Dalszym wyjaśnianiem tej sprawy zajmują się funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kańczudze, gdyż to ta jednostka terytorialnie obejmuje Zarzecze - kilka dni po zdarzeniu mówiła „Nowinom” asp. sztab. Justyna Urban, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

Kontrolowanym kierowcą z ponad jednym promilem był Tadeusz K., przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego i sekretarz Urzędu Gminy w Zarzeczu. Był to jedyny tego dnia, w tym regionie przypadek złapania kierowcy, który jechał na podwójnym gazie.

Przeworsk, Zarzecze to niewielkie miejscowości. Informacje o podobnych incydentach rozchodzą się błyskawicznie. Ludzie plotkują. Pojawiają się głosy, że przewodniczący do czasu wyjaśnienia sprawy powinien przynajmniej zawiesić pełnienie przez siebie funkcji, niektórzy mówią o rezygnacji. Tymczasem nie jest to takie oczywiste.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak na wniosek o odwołanie go z funkcji zareagował sam przewodniczący rady
 • jak argumentów użył wicestarosta, który był przeciwny odwołaniu przewodniczacego
 • o propozycji jednego z radnych: "stawiam trzy kolejki i wracamy do domu samochodami"
Pozostało jeszcze 78% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Zietal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.