MM

Przegląd dla seniorów

seniorzy śpiewają seniorzy śpiewają
MM

W Łodzi po raz pierwszy odbędzie się przegląd twórczości seniorów „Srebrne pasmo” bUdział w nim mogą wziąć soliści, duety, zespoły oraz kabarety.

Do 15 listopada można się zgłaszać do udziału w pierwszej edycji „Srebrnego Pasma” - Przeglądu Piosenki Satyrycznej i Kabaretowej dla seniorów. Organizatorem imprezy jestDom Kultury „502” przy ul. A. Sacharowa 18, któremu partnerują Fundacja na rzecz Edukacji i Kultury „EiKa”, Klub „Alternatywa” oraz Łódzkie Domy Dziennego Pobytu. Projekt jest dofinansowany przez Miasto Łódź.
– Do stworzenia takiego przeglądu zachęciły nas obserwacje twórczości seniorów, ich zainteresowań oraz niespożytej energii i poczucia humoru – mówi Agnieszka Nowak z Domu Kultury „502”. – Za cel przyjęliśmy m.in. aktywizację amatorskiego scenicznego ruchu artystycznego seniorów, umożliwienie prezentacji dorobku amatorskich zespołów, duetów i solistów, wymianę doświadczeń, konfrontację dokonań artystycznych środowisk twórczych, integrację środowiska, a nade wszystko dobrą zabawę i pielęgnację poczucia humoru.

Do udziału w przeglądzie zapraszamy zarówno grupy seniorskie, duety oraz solistów, działające przy różnych placówkach, jak i nigdzie nie zrzeszone.

Przegląd odbędzie się w dwóch kategoriach: piosenki autorskiej, gdzie wykonawca (bądź jeden z członków zespołu) jest autorem tekstu, oraz piosenki odtwórczej, gdzie wykonawca nie jest autorem. Każdy wykonawca zaprezentuje dwie piosenki z danej kategorii. Przy ocenie pod uwagę będą brane: jakość artystyczna prezentacji, poczucie humoru, zaś przy piosenkach autorskich również jakość tekstu. Przesłuchania odbędą się 29 listopada br. w siedzibie Domu Kultury „502”. Zgłaszać się trzeba przy pomocy karty zgłoszeniowej, dostępnej na stronie www.wdk.pl.

Regulamin, kartę oraz wszelkie informacje na temat „Srebrnego pasma” można także uzyskać, pisząc na adres e-mail: srebrnepasmo@wdk.pl, oraz pod numerami 574-190-682 i 574-190-658 bądź osobiście w Domu Kultury „502” przy ul. Andrzeja Sacharowa 18 w Łodzi.

Dla laureatów pierwszych miejsc przewidujemy nagrody rzeczowe oraz zaproszenia na warsztaty wokalne, a także możliwość zorganizowania koncertu w dowolnym, uzgodnionym terminie w Domu Kultury „502” –zachęca Agnieszka Nowak.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.