Przedstawiciele sportów zimowych w Lillehammer

Czytaj dalej
Fot. Jan Woitas
Adam Szczęśniak

Przedstawiciele sportów zimowych w Lillehammer

Adam Szczęśniak

Już w najbliższy weekend pucharowa rywalizacja w skokach i biegach narciarskich przeniesie się do Lillehammer.

Trener naszych skoczków narciarskich Łukasz Kruczek postanowił, że do Norwegii polecą: Stoch, Żyła, Kubacki, Kot, Murańka, Hula i Ziobro. Dziś wystartują w kwalifikacjach, a w sobotę i niedzielę czekają ich konkursy indywidualne. Po słabym występie w Klingenthal i odwołanych skokach w Kuusamo, w Norwegii będzie okazja na przełamanie się.

W weekend w rywalizacji w Pucharze Świata zobaczymy także Justynę Kowalczyk. Polka wystąpi w biegu łączonym na 15 km (7,5 km techniką klasyczną i 7,5 km techniką dowolną). W niedzielę zaś Polka wystartuje w biegu maratońskim (35 km) we włoskim La Sgambeda (koło Livigno).

Relacje na żywo ze wszystkich konkurencji biegowych na antenie Eurosportu 1. Skoki pokażą Eurosport 1 i TVP 1.

[cs]

[/cs

Adam Szczęśniak

Od 1994 r., czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Od września 2024 r. mam przyjemność dowodzić świetną ekipą dziennikarzy działu miejskiego pracujących na rzecz bydgoskich wydań "Expressu Bydgoskiego" oraz "Gazety Pomorskiej". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.