Piotr Jach

Proszę identyfikator do kontroli...

Proszę identyfikator do kontroli...
Piotr Jach

Blisko 120 taksówkarzy skontrolowali w nocy z piątku na sobotę (od godz. 21 do godz. 1) urzędnicy Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Łodzi, którzy sprawdzali, czy kierowcy taksówek posiadają obowiązkowe od 1 lipca identyfikatory potwierdzające posiadanie licencji na przewóz osób.

Wynik nocnej akcji okazał się dość zaskakujący - tylko pięciu spośród skontrolowanych nie posiadało i nawet nie wystąpiło jeszcze o identyfikator od miasta.

- Jaki identyfikator? To chyba od września miały obowiązywać - zdziwił się pierwszy przyłapany.

Nie. O obowiązku zaopatrzenia się w identyfikator wiadomo było już od ubiegłego roku. Taksówkarze dostali czas do 30 czerwca, żeby wystąpić do UMŁ z wnioskiem o wydanie takiego dokumentu. Od 1 lipca wszyscy legalnie działający taksówkarze (posiadający licencje wydane przez miasto) są zobowiązani je posiadać. Dany spóźnialskim i zapominalskim miesiąc zwłoki w egzekwowaniu nowych regulacji właśnie minął i urzędnicy wzięli się za kontrolowanie wypełnienia obowiązku identyfikacyjnego.

- Wygląda na to, że taksówkarze poważnie podeszli do sprawy - skomentował wyniki piątkowej kontroli Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej.

Byłoby już całkiem dobrze, gdyby wszyscy taksówkarze pamiętali, żeby na przedniej szybie auta nakleić plakietkę, która jest wydawana razem z identyfikatorem. Dzięki niej pasażer wsiadający do samochodu może już na pierwszy rzut oka stwierdzić, że podróżuje legalną taksówką - a taka myśl przewodnia przyświecała wprowadzeniu obowiązku posiadania identyfikatorów. Jak pokazała piątkowa kontrola, jeszcze nie wszyscy ich posiadacze umieścili plakietki w widocznym miejscu. Wielu kierowców trzymało je wraz z innymi dokumentami w schowku lub w bagażniku. Urzędnicy prosili o ich wyeksponowanie. Pasażerom zaś radzą nie wsiadać do taksówek, które plakietek nie mają.

Piotr Jach

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.