Program azotanowy do zmiany. Zakończyły się konsultacje społeczne

Czytaj dalej
Fot. Obraz Mirko Fabian z Pixabay
Lucyna Talaśka-Klich

Program azotanowy do zmiany. Zakończyły się konsultacje społeczne

Lucyna Talaśka-Klich

Jest szansa, że tzw. program azotanowy (stosowany w Unii Europejskiej) zostanie zaktualizowany, co dla polskich rolników przekłada się na sensowne zmiany. Takie, które nie będą utrudniać im pracy.

- Określanie terminów w których rolnik może nawozić pola jest bezsensowne! - mówi Ryszard Kierzek, prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej. - Klimat się zmienia, coraz częściej zimy są łagodne i wegetacja rusza od połowy lutego a my musimy z nawożeniem czekać do marca. Po co, jeśli nie ma śniegu ani mrozu?

Resort rolnictwa podał, że 27 lipca podsumowano konsultacje społeczne dotyczące projektu aktualizacji "Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu", tzw. programu azotanowego.

Przedmiotem lipcowych spotkań były m.in. dwie kluczowe zmiany w projekcie aktualizacji programu azotanowego dotyczące elastycznego terminu nawożenia oraz sposobu obliczania dawek nawozów.

Więcej o tym przeczytasz w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Lucyna Talaśka-Klich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.