Profesor Jerzy Posłuszny: Niska świadomość prawna szkodzi państwu, społeczeństwu, a także każdemu z nas

Czytaj dalej
Fot. Fot. Krzysztof Kapica
Andrzej Plęs

Profesor Jerzy Posłuszny: Niska świadomość prawna szkodzi państwu, społeczeństwu, a także każdemu z nas

Andrzej Plęs

Prof. dr hab. JERZY POSŁUSZNY, rektor WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, mówi o naszej świadomości prawnej, Rzeszowie i swojej uczelni.

Kiedy dziękował pan za przyznanie mu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa, wspomniał pan, że ten tytuł to także zobowiązanie. Zobowiązanie do czego?

Przede wszystkim do kontynuacji rozwoju uczelni i to w wielu wymiarach. Szczególnie w jednym, który zakłada wprowadzenie nowego systemu kształcenia studentów. To trochę koresponduje z hasłem Miasta: „Rzeszów - stolica innowacji”. W WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej wdrażamy taki innowacyjny system. Ma on na celu podniesienie efektywności nauczania poprzez zmianę metod i form dydaktycznych, a także sposobów sprawdzania wiedzy studentów. Zgodnie z tendencją wiodących na świecie uczelni ograniczamy formę zajęć ex cathedra, zwłaszcza wykładów, na rzecz form interaktywnych, uzupełnionych wieloma dodatkowymi zajęciami nazywanymi przez nas „mix-em edukacyjnym”. W tym nowym systemie próbujemy uwzględniać wyniki najnowszych badań przeprowadzonych wśród młodzieży. Podpowiadają one, że umysły nowych pokoleń i ich percepcja jest bardziej nastawiona na nowe formy i metody dydaktyczne, uwzględniające szeroko rozumianą cyfryzację.

W dalszej części przeczytasz:

 • jakie są przyczyny niskiej świadomości prawnej polskiego społeczeństwa
 • czym grozi nieznajomość prawa
 • kto - według profesora - ma za mały wpływ na tworzenie prawa, a kto zbyt duży 
Pozostało jeszcze 85% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.