Proces 53-latka oskarżonego o znęcanie się nad żoną i córką. Mężczyzna nie przyznał się do winy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

Proces 53-latka oskarżonego o znęcanie się nad żoną i córką. Mężczyzna nie przyznał się do winy

Ewa Gorczyca

W Sądzie Okręgowym w Krośnie wczoraj rozpoczął się proces Zdzisława A. 53-latek przez kilka godzin składał wyjaśnienia, opisując relacje z żoną i córką. Zapewnił, że nigdy ich nie uderzył, nie wyzywał. Jedynie zdarzało mu się podnieść głos.

W sierpniu ubiegłego roku pogotowie ratunkowe przyjechało do mieszkania małżeństwa A. w Ustrzykach Dolnych. Zdzisław A. wezwał karetkę, bo jego żona nie dawała oznak życia. Okazało się, że kobieta nie żyje od kilku godzin, na ciele ma obrażenia i sińce. Prokuratura początkowo postawiła jej mężowi zarzut zabójstwa, ale szczegółowe badania wykazały, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych (niewydolność wątroby).

Zarzut zabójstwa został wycofany, ale po ustaleniach śledztwa Zdzisław A. usłyszał nowe zarzuty: fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną i córką. Córkę miał też nakłaniać do przerwania ciąży.

Mężczyzna odpowiada w sądzie z wolnej stopy (po wpłaceniu poręczenia majątkowego został zwolniony z aresztu). Na wczorajszej rozprawie prokurator odczytała akt oskarżenia. Zdzisław A. nie przyznał się do winy.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"24-letnia obecnie córka Zdzisława A. jest w tej sprawie oskarżycielem posiłkowym. Nie czuła się na siłach słuchać tego, co ma do powiedzenia jej ojciec. Pełnomocnik młodej kobiety poprosił, by mogła na ten czas opuścić sądową salę."

Pozostało jeszcze 54% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.