Problemy z nocną opieką zdrowotną. Kolejki do lekarza jak były tak są. Gdzie szukać pomocy

Czytaj dalej
Fot. Public Domain Pictures
Agata Flak

Problemy z nocną opieką zdrowotną. Kolejki do lekarza jak były tak są. Gdzie szukać pomocy

Agata Flak

W sezonie chorobowym do lekarza nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej trudno się dostać, szczególnie w weekendy. Powodem najczęściej są kolejki. Zdarza się nawet, że brak lekarza.

O tym przekonał się pan Grzegorz, który z problemem zgłosił się do redakcji Nowin. Nasz Czytelnik w ubiegłą sobotę pojechał z 2,5-letnim synkiem do szpitala „na górce” w Rzeszowie. Chłopiec od rana płakał i trzymał się za ucho. Aby dostać się do lekarza rodzice z małym dzieckiem przed gabinetem musieli spędzić prawie pięć godzin.

W tym samym czasie dyżur pełniły także inne rzeszowskie placówki: Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1, Szpital Miejski, Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA oraz Szpital Specjalistyczny w Rudnej Małej koło Rzeszowa. Tylko trzy z nich są w stanie zabezpieczyć dyżury dla dzieci. Mowa tutaj o Szpitalu Miejskim, rzeszowskiej „dwójce“ i PRO-FAMILII. Niestety w tej ostatniej w ubiegłą sobotę lekarza nie było. Chorych odsyłano z kwitkiem.

- Bardzo nam przykro, ale w sobotę oraz w niedzielę z przyczyn losowych nie mogliśmy zapewnić opieki w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - mówiła dziennikarce Nowin, Dominika Czapkowska ze szpitala PRO-FAMILIA w Rzeszowie.

W dalszej części przeczytasz m.in.:

 • Co na to podkarpacki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia\
 • Czy mozna domagac się zwrotu pieniędzy z wizytę prywatną, gdy nie chcieliśmy czekać w długiej kolejce po pomoc
 • Kto powinien udzielić nam pomocy w w nocy i w święta

 

Pozostało jeszcze 66% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Flak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.