Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc i radny PiS Jerzy Jęczmienionka straszą się nawzajem pozwami do sądu

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Anna Janik

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc i radny PiS Jerzy Jęczmienionka straszą się nawzajem pozwami do sądu

Anna Janik

Najpierw to prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oskarżył radnego z PiS Jerzego Jęczmienionkę o pomówienia i zapowiedział pozew w sądzie. W odpowiedzi radny także straszy procesem cywilnym.

Słowna utarczka między lewicowym z przekonań prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem a radnym z opozycyjnego klubu PiS Jerzym Jęczmienionką to echo spotkania z mieszkańcami osiedla Nowe Miasto, którzy sprzeciwiają się powstaniu drogi oraz 18-piętrowych wieżowców. To właśnie wtedy radny PiS miał powiedzieć, że decyzję o wydaniu warunków zabudowy tzw. „wuzetki” na budowę dwóch wieżowców na Nowym Mieście podpisał Tadeusz Ferenc.

Prezydent ustami swojego rzecznika zaprzeczył, wskazując, że decyzję podejmowali urzędnicy wydziału architektury. Zwrócił się także do radcy prawnego z pytaniem, czy sprawa pomówienia nadaje się do skierowania do sądu. I polecił złożyć stosowny wniosek.

Radny prezydentowi nie pozostał dłużny, bo także uznał, że został pomówiony stwierdzeniem prezydenta, że „Jęczmienionka kłamie”. W piątek zwołał w tej sprawie konferencję prasową przed ratuszem.

- Dzisiaj złożyłem w sekretariacie prezydenta wezwanie do publicznych przeprosin, zaprzestania bezpodstawnych pomówień pod moim adresem i podawania informacji, że wprowadzam mieszkańców w błąd

- mówił Jerzy Jęczmienionka.

- Ja nigdy nie powiedziałem, że prezydent osobiście podpisał się pod decyzją o wydaniu warunków zabudowy. Moja wypowiedź brzmiała zupełnie inaczej - mówi radny PiS.

W dalszej cześci artykułu m.in.:

 • radny daje prezydentowi dwa tygodnie na przeprosiny
 • co znajduje się w dokumencie, który wylądował ba biurku prezydenta
 • jak zareaguje Tadeusz Ferenc

 

Pozostało jeszcze 67% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.