Prezydent cofnie pozwolenie na prowadzenie schroniska?

Czytaj dalej
Fot. Ewa Auer
Dorota Bonzel

Prezydent cofnie pozwolenie na prowadzenie schroniska?

Dorota Bonzel

Akcja przeciwko właścicielowi schroniska w Pile przynosi efekt. Prezydent wszczął postępowanie o cofnięcie mu pozwolenia.

Prezydent Piły wszczął postępowanie o cofnięcie pozwolenia na prowadzenie pilskiego schroniska firmie VET-ZOO Serwis Zenona Jażdżewskiego. Zostało to zrobione na wniosek Stowarzyszenia Obrony Zwierząt, które działa w Jędrzejowie w województwie świętokrzyskim.

Decyzja prezydenta cieszy te osoby, które już od kilku miesięcy alarmowały, że w pilskim schronisku źle się dzieje. Co chwilę do mediów wyciekały informacje o tym, że czworonogi są źle traktowane. Internet obiegły też zdjęcia wychudzonych oraz zaniedbanych psów. O swoich negatywnych doświadczeniach z władzami schroniska opowiadali też wolontariusze, którzy poświęcali swój czas, żeby wyprowadzać czworonogi i się z nimi bawić.

Kiedy jednak w połowie roku zapytaliśmy w Urzędzie Miasta, czy do urzędników docierają skargi na schronisko, otrzymaliśmy odpowiedź, że w obiekcie była przeprowadzona kontrola i nie stwierdzono nieprawidłowości. Obrońcy zwierząt nie odpuszczali. Prezydent Piotr Głowski zaprosił na spotkanie wolontariuszy ze schroniska oraz Zenona Jażdżewskiego.

- Zarzuty są bezpodstawne. To nagonka, zaczęła się po odejściu jednego z pracowników

- stwierdził wtedy właściciel schroniska.

Ale wolontariusze nie odpuszczali. W akcję włączył się również Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Effata w Pile. Zbierał on podpisy pod petycją w sprawie złego traktowania zwierząt w schronisku.

- Przez internet udało nam się uzbierać 1600 głosów poparcia, liczymy jeszcze podpisy na papierowych listach, wydaje mi się, że też będzie ich ponad tysiąc

- wylicza Artur Łazowy z Effaty.

Jak wszystkie karty z podpisami już spłyną, trafią one na biurko prezydenta. - Nie odpuścimy dopóki prezydent nie cofnie pozwolenia na prowadzenie schroniska, bo samo wszczęcie postępowania jeszcze nic nie oznacza.

Dorota Bonzel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.