Prezydent Andrzej Duda zainteresowany Wydarzeniami Zielonogórskimi [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Dariusz Chajewski

Prezydent Andrzej Duda zainteresowany Wydarzeniami Zielonogórskimi [ZDJĘCIA]

Dariusz Chajewski

W tym roku rocznica obrony Domu Katolickiego w Zielonej Górze będzie miała wyjątkowy charakter. Potronat nad uroczystościami objął prezydent Andrzej Duda.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Żaganiu oprócz odwiedzin u żołnierzy i spotkania z mieszkańcami stała się okazją do jeszcze jednego wydarzenia. Oto wicewojewoda Robert Paluch przekazał głowie państwa grafikę - logo obchodów rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich oraz książkę poświęconą obronie zielonogórskiego Domu Katolickiego 30 maja 1960 roku.

- Prezydent Andrzej Duda naprawdę był bardzo zainteresowany tym tematem, zwłaszcza że już wcześniej otrzymał zaproszenie na obchody rocznicy oraz objęcie ich honorowym patronatem - mówi Brygida Grzybowicz, kierownik oddziału organizacyjnego w delegaturze LUW w Zielonej Górze. - Prezydent obiecał także, że jeśli tylko terminy na to pozwolą, z pewnością do Winnego Grodu przyjedzie.

Obchody rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich będą miały wyjątkową oprawę, ale najważniejsze będzie uhonorowanie osób represjonowanych za udział w tym wystąpieniu przeciwko władzy. „Gazeta Lubuska” przygotowuje specjalne publikacji oraz film.

Dariusz Chajewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.