Andrzej Plęs

Prawomocne 25 lat więzienia dla zabójcy z Kiełkowa

Przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu Mariusz K. usłyszał: 25 lat więzienia. Sąd Apelacyjny ten wyrok utrzymał Fot. Marcin Radzimowski Przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu Mariusz K. usłyszał: 25 lat więzienia. Sąd Apelacyjny ten wyrok utrzymał
Andrzej Plęs

Ćwierć wieku spędzi w więzieniu Mariusz K., który w noworoczny dzień 2017 r. w Kiełkowie, zamordował swoją żonę.

Tak zdecydował wczoraj Sąd Apelacyjny w Rzeszowie, który utrzymał w mocy wyrok sądu tarnobrzeskiego. Decyzję tarnobrzeskiego zakwestionował zarówno obrońca oskarżonego (domagał się dla swojego klienta co najwyżej 15 lat pozbawienia wolności), jak i oskarżyciele posiłkowi w tej sprawie. Starsza z dwóch córek zabójcy i zamordowanej oraz matka zamordowanej oczekiwały kary dożywotniego więzienia. Obie strony powoływały się we wnioskach apelacyjnych na „rażącą niewspółmierność kary”.

W ustnym uzasadnieniu do wyroku sędzia Stanisław Urban podkreślał, że wyrok 25 lat pozbawienia wolności jest sprawiedliwy i społecznie akceptowalny. Dodał, że karę dożywocia zwyczajowo orzeka się wobec wielokrotnych zabójców lub zabójstw ze szczególnym okrucieństwem, a o takim trudno mówić w przypadku zbrodni w Kiełkowie. Zastrzegł też, że bez wątpienia Mariusz K. działał z zamiarem bezpośrednim, więc nie jest to typowe „polskie zabójstwo”, czyli pod wpływem gwałtownych emocji i alkoholu, w „gronie rodzinnym” i w wyniku sprzeczki. Na „bezpośredni zamiar” wskazuje też przebieg wypadków: Mariusz K. - wynika z zeznań świadków - zapowiadał wcześniej, iż żonę powiesi na balkonie albo zabije, jeśli zdecyduje się od niego odejść, a i okoliczności zabójstwa o tym przekonują.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"W pierwszy dzień 2017 r. Monika K. oznajmiła pijanemu mężowi, że od niego odchodzi, bo nie jest wstanie dłużej znosić jego przemocy i nadużywania alkoholu, co wywołało agresję Mariusza K. Schroniła się w łazience, Mariusz K. długo nie był w stanie sforsować drzwi, więc poszedł szukać łomu. Miał czas, żeby ochłonąć - podkreślał sędzia Urban "

Pozostało jeszcze 58% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.