Praca policjantów z Rzeszowa wkrótce pod okiem niewielkich kamer. Na Podkarpacie trafi na razie 100 rejestratorów

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz / Polska Press
Bartosz Gubernat

Praca policjantów z Rzeszowa wkrótce pod okiem niewielkich kamer. Na Podkarpacie trafi na razie 100 rejestratorów

Bartosz Gubernat

Policjant podczas interwencji zachowywał się niewłaściwe? A może to kontrolowany człowiek był wulgarny, agresywny i naruszył nietykalność funkcjonariusza? Niebawem takich dylematów już nie będzie. Policjanci z Rzeszowa dostaną małe kamery, które przyczepione do mundurów będą rejestrować przebieg ich pracy.

- Spornych sytuacji jest sporo. Niektóre z nich kończą się interwencjami mieszkańców w mediach. Ludzie skarżą się na sposób interwencji naszych funkcjonariuszy, którzy z kolei bardzo często wydarzenia przedstawiają zupełnie inaczej. Ludzie w stosunku do policji zachowują się bardzo różnie. Niektórzy są wulgarni, potrafią znieważyć policjanta, a nawet naruszyć jego nietykalność. Dzięki kamerom będzie łatwiej rozstrzygać sporne sytuacje – mówi nadkomisarz Adam Szeląg, rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie.

Podczas policyjnych interwencji dochodzi do różnych sytuacji. Bywa, że policjanci są uderzani, popychani lub obrzucani wyzwiskami, po czym sprawcy wypierają się tego. Nieraz zatrzymany delikwent chciał skorumpować policjanta lub podawał fałszywe dane personalne, a potem zaprzeczał, że tak zrobił. Gdy taka sprawa trafia do sądu, trudno rozstrzygnąć spór typu słowo przeciw słowu. Dlatego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecydowało o wyposażeniu policji w miniaturowe kamery, które będą montowane do mundurów, na wysokości klatki piersiowej.

O tym jak wypadły testy policyjnych kamer i co myśla o nich funkacjonariusze - o tym przeczytasz w dalszej cześci artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.