Praca policjantów z Rzeszowa wkrótce pod okiem niewielkich kamer. Na Podkarpacie trafi na razie 100 rejestratorów

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz / Polska Press
Bartosz Gubernat

Praca policjantów z Rzeszowa wkrótce pod okiem niewielkich kamer. Na Podkarpacie trafi na razie 100 rejestratorów

Bartosz Gubernat

Policjant podczas interwencji zachowywał się niewłaściwe? A może to kontrolowany człowiek był wulgarny, agresywny i naruszył nietykalność funkcjonariusza? Niebawem takich dylematów już nie będzie. Policjanci z Rzeszowa dostaną małe kamery, które przyczepione do mundurów będą rejestrować przebieg ich pracy.

- Spornych sytuacji jest sporo. Niektóre z nich kończą się interwencjami mieszkańców w mediach. Ludzie skarżą się na sposób interwencji naszych funkcjonariuszy, którzy z kolei bardzo często wydarzenia przedstawiają zupełnie inaczej. Ludzie w stosunku do policji zachowują się bardzo różnie. Niektórzy są wulgarni, potrafią znieważyć policjanta, a nawet naruszyć jego nietykalność. Dzięki kamerom będzie łatwiej rozstrzygać sporne sytuacje – mówi nadkomisarz Adam Szeląg, rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie.

Podczas policyjnych interwencji dochodzi do różnych sytuacji. Bywa, że policjanci są uderzani, popychani lub obrzucani wyzwiskami, po czym sprawcy wypierają się tego. Nieraz zatrzymany delikwent chciał skorumpować policjanta lub podawał fałszywe dane personalne, a potem zaprzeczał, że tak zrobił. Gdy taka sprawa trafia do sądu, trudno rozstrzygnąć spór typu słowo przeciw słowu. Dlatego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecydowało o wyposażeniu policji w miniaturowe kamery, które będą montowane do mundurów, na wysokości klatki piersiowej.

O tym jak wypadły testy policyjnych kamer i co myśla o nich funkacjonariusze - o tym przeczytasz w dalszej cześci artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.