Poznaniacy wybudują studnię w Somalii. Potrzebują 70 tysięcy złotych

Czytaj dalej
Fot. Wiki Commons
Cezary Hurysz

Poznaniacy wybudują studnię w Somalii. Potrzebują 70 tysięcy złotych

Cezary Hurysz

Caritas Poznań przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną buduje w Somalii studnię z dostępem do wody pitnej. Na wykopanie studni Potrzebnych jest 70 tys. złotych.

Somalia to kraj który od kilku lat jest na pierwszym miejscu w rankingu państw o najtrudniejszych warunkach do życia, gdzie 4,5 mln ludzi nie ma dostępu do wody, a do najbliższego źródła trzeba pokonać średnio 7 km.

- Nasza główna działalność skupia się na terenie Archidiecezji Poznańskiej, ale pamiętamy też o ludziach potrzebujących pomocy poza granicami naszego kraju. Sytuacja w Somalii jest trudna, szczególnie jeżeli chodzi o dostęp do czystej wody. Studnia, którą wykopiemy skróci drogę i ułatwi dostęp tysiącu osób - powiedział ks. Marcin Janecki dyrektor Caritas Poznań.

Akcję można wesprzeć za pośrednictwem strony www.wykopstudnie.pl, poprzez aplikację mobilną Drogowskaz oraz przelewem na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej Bank Zachodni WBK SA: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297 o tytule „Studnia - cel charytatywny”.

-

Żyjąc w Polsce możemy nie zdawać sobie sprawy, że w innym miejscu ludzie muszą codziennie chodzić po wodę kilkanaście kilometrów, która wystarcza tylko na podstawowe potrzeby. Potrzebujemy 70 tys. zł na wybudowanie studni o głębokości 70 metrów

- mówi Paweł Pomin koordynujący akcję z Caritas Poznań.

Studnia ma być symbolem obchodów 1050- lecia biskupstwa w Poznaniu. Zostanie nazwana „Jordan” od imienia biskupa, który założył je w 968 roku.

Cezary Hurysz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.