Powstał projekt ołtarza, który stanie w Brzegach. Mszę świętą odprawi przy nim papież Franciszek

Czytaj dalej
Fot. Fot. wizualizacja
Piotr Tymczak

Powstał projekt ołtarza, który stanie w Brzegach. Mszę świętą odprawi przy nim papież Franciszek

Piotr Tymczak

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY. Radio Kraków, oficjalny partner ŚDM, zaprezentowało wczoraj projekt ołtarza w Brzegach, przy którym papież Franciszek odprawi mszę świętą posłania podczas ŚDM.

Ołtarz o stalowej konstrukcji ma mieć ponad 100 m długości i 12 metrów wysokości. Będzie złożony z trzech części, w centralnych punktach umieszczone zostaną m.in. wizerunki świętych - Jana Pawła II i siostry Faustyny.

Znajdzie się tam również krzyż, który jest nawiązaniem do trudnej drogi życiowej młodego człowieka. Przy ołtarzu w Brzegach papież Franciszek spotka się z młodzieżą w ostatnią noc Światowych Dni Młodzieży. Później w niedzielę (31 lipca) będzie tam celebrował mszę posłania na zakończenie uroczystości.

Autorem projektu ołtarza jest prof. Stanisław Niemczyk, projektant wielu kościołów na Śląsku, zwany „polskim Gaudim”. Budowa ołtarza na terenie Campusu Misericordiae w Brzegach ma się rozpocząć w piątek. Powstaje już ołtarz projektu prof. Niemczyka na krakowskich Błoniach.

CZYTAJ WIĘCEJ: Budują ołtarz na Światowe Dni Młodzieży

Piotr Tymczak

W Dzienniku Polskim pracuję od ponad 20 lat. Piszę o sprawach miejskich związanych z Krakowem, polityce, gospodarce oraz o sporcie. Zajmuję się m.in. inwestycjami, komunikacją, samorządem. 


Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od początku moim marzeniem była praca w redakcji gazety. Spełniłem je przychodząc do redakcji Dziennika Polskiego i łącząc w niej pracę do działów miejskiego i sportowego.


Praca dziennikarska od lat zajmuje większość mojego czasu. W wolnych chwilach lubię czytać prasę i książki, oglądać mecze piłkarskie, spacerować po Krakowie, biegać i pływać. Interesuję się polityką, gospodarką, motoryzacją i sportem. Moim hobby jest moje ukochane miasto Kraków, jego historia i szukanie rozwiązań miejskich problemów, tak by wszytkim pod Wawelem żyło się lepiej. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.