Marzena Sutryk

Ponad milion złotych na nasze zabytki na Pomorzu Zachodnim

Zamek w Darłowie - na prace konserwatorsko-budowlane przyznano 20 tys. zł Fot. Radek Koleśnik Zamek w Darłowie - na prace konserwatorsko-budowlane przyznano 20 tys. zł
Marzena Sutryk

Ponad milion złotych trafi na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach Pomorza Zachodniego.

Decyzję o przyznaniu dotacji podjął Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego na wniosek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. - Niedawno udało nam się wspomóc zachodniopomorskie zabytki dużym zastrzykiem pieniędzy unijnych - ponad 45 mln zł pomogło odmienić 26 obiektów. Teraz sięgamy po fundusze z budżetu województwa, które stanowią stałe wsparcie dla osób i instytucji dbających o nasze perełki architektury. Na liście dotowanych obiektów jest ponad 60 pozycji, tym samym pokazuje to, jak wielkie są potrzeby - podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.