Ponad 100 groźnych stron z płatnościami. Nie daj złowić się oszustom

Czytaj dalej
Fot. 123RF.com
Katarzyna Paczewska

Ponad 100 groźnych stron z płatnościami. Nie daj złowić się oszustom

Katarzyna Paczewska

Problem jest poważny - tylko w marcu odnotowano ponad 100 różnych stron udających pośredników płatności, używanych przez przestępców. Ofiary ataków, które nie zachowają ostrożności, mogą stracić z konta pieniądze.

Nie dopłacaj 1 zł ani groszowych kwot!

- Przestępcy wciąż walą w ludzi lewymi SMS-ami „na dopłatę 1 PLN”. Dalej podszywają się pod Operatora, DHL, OtoMoto, Biedronkę, Morele czy Paczkomaty i pod byle pretekstem (a to „przesyłka była za ciężka i wysyłka okazała się droższa”, a to „ogłoszenie musi być zweryfikowane”) przekierowują ofiary do lewych paneli pośredników w płatnościach” - potwierdzają zjawisko specjaliści portalu Niebezpiecznik, który zajmuje się m.in.

Ostrzeżenia przed fałszywymi stronami udającymi pośredników szybkich płatności wydały właśnie: Prokuratura Krajowa, Komenda Główna Policji, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskie Centrum Konsumenckie, FinCERT.pl - Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich. Szczegóły w pełnej wersji artykułu. 

Pozostało jeszcze 84% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Paczewska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Chmura bezpieczna - to chyba jakiś niesmaczny żart ! A pamiętacie zdjęcia nagich gwiazd show-biznesu, które wyciągnięto właśnie z takiej niby to bezpiecznej, dobrze zabezpieczonej chmury ? Dziękuję, ale pozostanę przy swoim pojmowaniu bezpieczeństwa moich haseł. Proszę zauważyć także, że wszystkie programy do niby bezpiecznego przechowywania wielu haseł szyfrują je w taki sam sposób i wystarczy, że ktoś go pozna i mamy dostęp do wszystkiego. Tak właśnie uzyskano dostęp do haseł FTP w Total Commanderze. To tak samo jak z fabrycznym alarmem w samochodzie - każdy jest tej samej firmy, montowany jest tak samo, w tym samym miejscu oraz jest tak samo zbudowany, ma takie same i tak samo montowane czujniki. Dlatego też wszyscy specjaliści radzą żeby zamontować sobie jakiekolwiek dodatkowe, ale niestandardowe, własnego pomysłu zabezpieczenie. Im droższy lub bardziej atrakcyjny dla złodziei samochód, tym bardziej trzeba to zrobić. Niech to będzie nawet zwykły mechaniczny ukryty, niewidoczny na pierwszy rzut oka wyłącznik zapłonu. Zawsze to opóźni złodzieja, a jak nie poradzi sobie w kilkanaście, 20-kilka sekund, to się podda. Kiedyś kolega miał swobodnie leżący na widoku magnesik i zamontowany pod deską rozdzielczą kontaktron. Dwa razy uchroniło go to przed stratą bardzo nietypowego i atrakcyjnego pojazdu.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.