Pomogą z niesfornym kotem

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.plMateusz Mazurmateusz.mazur1@pomorska.pl

Pomogą z niesfornym kotem

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.plMateusz Mazurmateusz.mazur1@pomorska.pl

Już jutro wszystkie mruczki będą miały swoje święto. Z tej okazji w schronisku dla zwierząt będzie można porozmawiać z behawiorystą.

Czasami zdarza się im drapać meble i tapety, załatwić poza kuwetą, obgryźć rośliny, wspinać się na zasłony i podrapać podczas zabawy. Koty są indywidualistami, a zrozumieć ich zachowanie pomoże zwierzęcy behawiorysta. W bydgoskim schronisku już jutro od godz. 14 do 18 porad będzie udzielać Izabella Szolginia. - W Polsce dzień kota obchodzimy 17 lutego, a to święto ma swoje włoskie korzenie - mówi dyrektor azylu dla zwierząt. - Mruczki są niezależnymi stworzeniami. Od tysięcy lat towarzyszą człowiekowi, lecz przez ten czas zachowały sporo swej niezależności. Mówi się, że można posiadać psa, lecz w przypadku kota jest raczej odwrotnie. Tak naprawdę to koty mają „swoich ludzi”.

W bydgoskim azylu obecnie mieszka 50 kotów, które czekają na nowy dom. Latem i późną jesienią ich liczba wzrasta do nawet 150. - Ich rozród jest sezonowy - wyjaśnia Szolginia. - Zdarza się, że ktoś teraz zgłasza się do nas po małego kotka. A zima nie jest porą na maluchy. Zauważyliśmy, że coraz więcej osób decyduje się na adopcję. W ubiegłym roku domy znalazło aż około 600 ”naszych” mruczków.

W azylu przebywają tylko udomowione zwierzęta. Te wolno żyjące nie przeżyłyby w schronisku.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.plMateusz Mazurmateusz.mazur1@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.