Polski diament w juniorskiej Eurowizji, czyli wielki sukces Roksany Węgiel z Jasła

Czytaj dalej
Fot. Viktor Tolochko-SPUTNIK Russia-East News
Ewa Gorczyca

Polski diament w juniorskiej Eurowizji, czyli wielki sukces Roksany Węgiel z Jasła

Ewa Gorczyca

W ciągu roku przeszła niesamowitą drogę: od dziewczynki debiutującej w telewizyjnym konkursie talentów do gwiazdy. Kiedy 13-letnia Roksana Węgiel z Jasła w deszczu złotego konfetti podnosiła w górę statuetkę Eurowizji Junior , patrzyła na nią 50-tysięczna publiczność. I jeszcze 400 tysięcy Polaków przed telewizorami. Pękali z dumy.

Rozmawiamy nazajutrz po konkursie, w którym Roksana pokonała wokalistów z 19 krajów. Jest późny wieczór, ale dopiero niedawno cała rodzina (mama, tato, Roksana i jej młodszy brat) wrócili do warszawskiego hotelu.

Kilka godzin wcześniej, na lotnisku Chopina, 13-latkę wracającą z Mińska (gdzie w tym roku odbywała się dziecięca Eurowizja) witał tłum fanów. Kwiaty, gratulacje, fotoreporterzy, dwie konferencje prasowe, wywiady. Wieczorem Roksana i reżyser jej występu, Konrad Smuga, byli gośćmi w głównym wydaniu Wiadomości TVP. - Szalony dzień - śmieje się Edyta Węgiel, mama Roksany.

Jest po godz. 22, ale ani ona, ani jej córka jeszcze nie śpią, chociaż jutro rano czeka ich wczesna pobudka: Roksi ma zaproszenie do telewizyjnego „Pytania na śniadanie”. - Adrenalina jeszcze nas trzyma - przyznają.

Internet oszalał, media trąbią o historycznym sukcesie, bo po raz pierwszy Polska wygrała eurowizyjny konkurs piosenki. Przez 24 lata żadnemu wokaliście z naszego kraju nie udało się to, co udało się 13-latce z Jasła.

W dalszej częsci przeczytasz:

 • o pierwszej wygranej Roksany w 2014 roku w Rzeszowie
 • jak trafiła do swej mentorki, Ewy Grzebień
 • mama i tata - o rolach krytyka i fana
 • jak Jasło powitało Roksi po międzynarodowym sukcesie
Pozostało jeszcze 84% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.