Polowanie na zwierza i... kasę, ale ta - mówią myśliwi - idzie na pokrycie wielu zobowiązań

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Marek Weckwerth

Polowanie na zwierza i... kasę, ale ta - mówią myśliwi - idzie na pokrycie wielu zobowiązań

Marek Weckwerth

Strzelają do zwierzyny i mają z tego satysfakcję. Sami przyznają, że to hobby, ale też służba, i zarzekają się, że nie zarabiają na tym interesie. Przeciwnicy polowań mają o tym inne zdanie.

- Prawdą jest, że organizujemy polowania komercyjne dla zagranicznych myśliwych, ale wbrew opinii wielu przeciwników łowiectwa, nie dla czystego zysku, ale po to, aby zdobyć pieniądze na statutowe i ustawowe funkcjonowanie naszych kół - wyjaśnia Marek Grugel, łowczy okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy, łowczy Wojskowego Koła Łowieckiego „Hubertus” w Bydgoszczy. - Bardzo ważnym obowiązkiem ustawowym, pochłaniającym ogromne pieniądze, jest wypłata odszkodowań powodowanych przez zwierzynę.

Ile zarabiają koła łowieckie na polowaniach komercyjnych? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.