Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Anna Janik

Policyjna mapa zagrożeń działa już 3 lata. Zobacz, gdzie na Podkarpaciu, jest niebezpiecznie

Policyjna mapa zagrożeń działa już 3 lata. Zobacz, gdzie na Podkarpaciu, jest niebezpiecznie
Anna Janik

Policyjna mapa zagrożeń powstała po to, by mundurowi wiedzieli, czego i gdzie się boimy. I jak sami mówią dzięki mapie część z zagrożeń udaje im się wyeliminować z ulic i osiedli.

Przez blisko 2 lata istnienia Policyjnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło ponad 54,3 tys. zgłoszeń w 26 kategoriach. Najwięcej, bo ponad 21, 2 tys. dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, ponad 10,9 tys. nieprawidłowego parkowania, a 2,7 tys. niewłaściwej infrastruktury drogowej.

Mieszkańcy donosili też o tym, gdzie gromadzą się niepełnoletni, gdzie pije się alkohol lub nocują bezdomni. Bo idea tej mapy była taka, żeby mieszkańcy sami wskazywali miejsca, w których z różnych względów nie czują się bezpiecznie. Kontakt z policją miał być przez to łatwiejszy.

- To narzędzie bez wątpienia przyjęło się wśród mieszkańców. Liczba zgłoszeń wzrasta, bo ludzie widzą, że ich zgłoszenie wywołuje reakcję. Mapa to lubiane narzędzie także dlatego, że jej obsługa jest prosta, wręcz intuicyjna. Dla wielu osób ważne jest to, że mogą nanieść zgłoszenie anonimowo - mówi kom. Marta Tabasz-Rygiel, rzeczniczka KWP w Rzeszowie. - Dla policji to bardzo przydatne narzędzie. Poszerza naszą wiedzę o niebezpiecznych lub źle oznakowanych miejscach na drodze. Zimą wiemy, gdzie przebywają bezdomni. To pomaga do nich dotrzeć z pomocą - dodaje.

Przejdź do: Krajowa Mapa Zagrożeń

ZOBACZ TEŻ: Nowe narzędzie policji - "żywa" mapa śmiertelnych wypadków

W dalszej części artykułu m.in.:

 • jak działa mapa i co można na niej zgłosić
 • co zgłaszamy na Podkarpaciu
 • polowanie na piratów drogowych

 

Pozostało jeszcze 62% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.