Podpalaczom traw kary nie są straszne. Do pożarów traw, łąk i lasów podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już 702 razy!

Czytaj dalej
Fot. PSP Tarnobrzeg
Beata Terczyńska

Podpalaczom traw kary nie są straszne. Do pożarów traw, łąk i lasów podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już 702 razy!

Beata Terczyńska

Nie tylko brakiem wyobraźni, ale wręcz głupotą strażacy nazywają podpalanie traw. Niestety, jest to plaga. - Ludzie nie zdają sobie sprawy, że ogień niesiony jest dosłownie z prędkością wiatru i od tragedii zaledwie krok - mówi mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik KW PSP w Rzeszowie.

Przerażające są liczby podawane przez strażaków. Podsumowali, że od stycznia do wczoraj na akcje gaszenia pożarów traw, łąk, pól, nieużytków, ale też lasów wyjeżdżali aż 702 razy. Ogień trawił 298 hektarów. Najwięcej interwencji mieli w powiatach: jasielskim (137), krośnieńskim (93) i tranobrzeskim (75).

We wtorek w Porębach Furmańskich w powiecie tarnobrzeskim doszło do największego w tym roku pożaru na Podkarpaciu. Ogień strawił niemal 55 ha nieużytków rolnych i 5 ha lasu.

- W gaszeniu pomagały nam dwa samoloty gaśnicze Dromader, które 19 razy zrzucały wodę. W akcji uczestniczyło 15 zastępów straży pożarnych, w sumie 54 strażaków. Straty są ogromne. Las przecież rośnie kilkadziesiąt, czasami kilkaset lat, a tutaj w mgnieniu oka został zdewastowany. Miejmy nadzieję, że żaden inny pożar już tego niechlubnego rekordu nie pobije

- opowiada mł. bryg. Marcin Betleja.

W męczarniach ginęły małe zwierzęta, które nie zdołały uciec. Na szczęście tym razem obyło się bez ofiar w ludziach.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

 • o złych skutkach wypalania traw
 • karach jakie za to grożą
 • i niebezpiecznych wypadkach, do których prowadzą

 

Pozostało jeszcze 65% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Beata Terczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.