Bartłomiej Bitner

Podobno jesteśmy coraz hojniejsi. Dlaczego pomaga innym?

Po liczeniu pieniędzy zebranych podczas tegorocznego finału Orkiestry okazało się, że sztab „Echa Dnia” uzyskał ich więcej niż w 2017 roku. Fot. Dawid Łukasik Po liczeniu pieniędzy zebranych podczas tegorocznego finału Orkiestry okazało się, że sztab „Echa Dnia” uzyskał ich więcej niż w 2017 roku.
Bartłomiej Bitner

Liczby pokazują to jasno – nasze serca są coraz bardziej hojne. Ostatnie akcje, takie jak 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy bale o charakterze charytatywnym, kończyły się poprawionymi rekordami sum uzbieranych pieniędzy w porównaniu z poprzednimi ich edycjami. Czy nasza dobroczynność jest efektem naszej chęci niesienia pomocy, czy może skutecznego prowadzenia licytacji?

Miłośnikom komedii, zwłaszcza autorstwa Stanisława Barei, może się w tym momencie przypomnieć jedna ze scen z ostatniego odcinka „Zmienników”. Trwa sprzedaż taksówek, które przekroczyły limit przejechanych kilometrów. Wszystkie fiaty 125p poszły za niezbyt wielkie kwoty i dosyć sprawnie, z wyjątkiem tego żółtego o numerze bocznym 1313.

Przeczytaj: 

  1. w jakich akcjach najchętnej wspieramy innych 
  2. z czego wynika nasza dobroczynność
  3. jakie są opinie znanych osób 
Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Bitner

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.