Norbert Ziętal

Podkarpackie trzecie w kraju pod względem zamożności. Na wysokiej pozycji również Krosno

Zdecydowanie najbogatszym samorządem w Polsce jest gmina Kleszczów (Łódzkie), w której są kopalnie węgla brunatnego. Wysokie pozycje zajmują także typowo Fot. Polska Press Zdecydowanie najbogatszym samorządem w Polsce jest gmina Kleszczów (Łódzkie), w której są kopalnie węgla brunatnego. Wysokie pozycje zajmują także typowo turystyczne gminy.
Norbert Ziętal

Województwo podkarpackie znalazło się na trzecim miejscu w rankingu pisma samorządowego „Wspólnota”. Badano dochody jednostek samorządowych w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Trzecie miejsce w rankingu województwo podkarpackie zajmuje z dochodami 274,11 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Chodzi o dane za 2018 rok. Na drugim miejscu jest dolnośląskie z dochodami 301,40 złotych. Liderem, niezmiennie od wielu lat, jest mazowieckie. W ub. roku dochody tego regionu to 420,97 złotych na mieszkańca.

Wśród miast wojewódzkich Rzeszów z dochodem 4979 złotych znalazł się na dziewiątej pozycji. Dziesiąte lub dziewiąte miejsce w tym zestawieniu stolica podkarpackiego zajmuje od kilku lat. Zdecydowanym liderem rankingu stolic województwa jest Warszawa, z dochodami 7747 złotych. Stolicę podkarpacia wyprzedzają Wrocław, Opole, Gdańsk, Kraków, Poznań, Katowice i Olsztyn.

Wśród miast na prawach powiatu w pierwszej dziesiątce z podkarpackiego znalazło się tylko Krosno. Z dochodami 5094 złote miasto to znalazło się na wysokiej dziewiątej pozycji. Miast na prawach powiatu, popularnych powiatów grodzkich, jest w Polsce 66. Lider tej grupy, Sopot, ma 7494 zł dochodu na mieszkańca.

W dalszej części artykułu:

 • jak wyniki skomentował  prezydent Krosna?
 • jaki wynik zanotował powiat bieszczadzki?
Pozostało jeszcze 62% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.