Michał Czajka

Pochodzący z Rzeszowa Radosław Chmiel tłumaczył książkę o Jurgenie Kloppie “Robimy hałas”. Jak opowiada, Niemiec to świetny facet

Radosław Chmiel (na zdj. drugi z prawej) chętnie spotyka się z młodzieżą i opowiada o swojej historii Fot. Michał Czajka Radosław Chmiel (na zdj. drugi z prawej) chętnie spotyka się z młodzieżą i opowiada o swojej historii
Michał Czajka

Radosław Chmiel wyjechał z Rzeszowa do Liverpoolu kilka lat temu. Dzisiaj pracuje w słynnym klubie i zajmuje się również tłumaczeniem biografii sportowców. Ostatnio tłumaczył na język polski książkę o Jurgenie Kloppie.

Jak to się stało, że trafiłeś do tak słynnego klubu jakim jest Liverpool FC?

Wszystko właściwie zaczęło się w 2006 roku, bo wtedy właśnie trafiłem do tego miasta po raz pierwszy. Wtedy był to wakacyjny wyjazd do pracy, ale do klubu dostałem się dopiero w 2014 roku. Wtedy zostało mi zaproponowane prowadzenie oficjalnego polskiego Twittera Liverpoolu. Na początku była to praca na zasadzie wolontariatu, ale po dwóch latach okazało się, że robimy naprawdę dobrą robotę i dostaliśmy kontrakty.

Czy odkąd jesteś już oficjalnie pracownikiem klubu twój zakres obowiązków trochę się zmienił?

Generalnie cały czas działam przy Twitterze, ale są to też relacje ze spotkań drużyn Liverpoolu. Chodzi tu o wiele zespołów - drużyna U19, U21, kobiety i oczywiście pierwsza drużyna również. Zajmuję się również takimi projektami fundacji Liverpoolu - spotkania z dziećmi, wizyty w szkołach itp.

W dalszej części rozmowy Radosław Chmiel mówi m. in. o:

 • swoich dalszych planach
 • swojej sympatii do Resovii
Pozostało jeszcze 76% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Michał Czajka

Dziennikarz sportowy

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.