Michał Czajka

Pochodzący z Rzeszowa Radosław Chmiel tłumaczył książkę o Jurgenie Kloppie “Robimy hałas”. Jak opowiada, Niemiec to świetny facet

Radosław Chmiel (na zdj. drugi z prawej) chętnie spotyka się z młodzieżą i opowiada o swojej historii Fot. Michał Czajka Radosław Chmiel (na zdj. drugi z prawej) chętnie spotyka się z młodzieżą i opowiada o swojej historii
Michał Czajka

Radosław Chmiel wyjechał z Rzeszowa do Liverpoolu kilka lat temu. Dzisiaj pracuje w słynnym klubie i zajmuje się również tłumaczeniem biografii sportowców. Ostatnio tłumaczył na język polski książkę o Jurgenie Kloppie.

Jak to się stało, że trafiłeś do tak słynnego klubu jakim jest Liverpool FC?

Wszystko właściwie zaczęło się w 2006 roku, bo wtedy właśnie trafiłem do tego miasta po raz pierwszy. Wtedy był to wakacyjny wyjazd do pracy, ale do klubu dostałem się dopiero w 2014 roku. Wtedy zostało mi zaproponowane prowadzenie oficjalnego polskiego Twittera Liverpoolu. Na początku była to praca na zasadzie wolontariatu, ale po dwóch latach okazało się, że robimy naprawdę dobrą robotę i dostaliśmy kontrakty.

Czy odkąd jesteś już oficjalnie pracownikiem klubu twój zakres obowiązków trochę się zmienił?

Generalnie cały czas działam przy Twitterze, ale są to też relacje ze spotkań drużyn Liverpoolu. Chodzi tu o wiele zespołów - drużyna U19, U21, kobiety i oczywiście pierwsza drużyna również. Zajmuję się również takimi projektami fundacji Liverpoolu - spotkania z dziećmi, wizyty w szkołach itp.

W dalszej części rozmowy Radosław Chmiel mówi m. in. o:

 • swoich dalszych planach
 • swojej sympatii do Resovii
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Michał Czajka

Dziennikarz sportowy W dziale sportowym "Nowin" jestem od 2015 roku. Sport zawsze był moją pasją. Z czasem zacząłem nie tylko pisać, ale również fotografować i przygotowywać materiały wideo z różnych wydarzeń. Moje ulubione dyscypliny to piłka nożna i żużel, ale w redakcji właściwie zajmuję się każdą dyscypliną (jeśli oczywiście jest taka potrzeba). Ponadto współpracuję z "Tygodnikiem Żużlowym". W przeszłości pisałem również na łamach "Przeglądu Sportowego",  "WPSportoweFakty.pl" oraz portalu "PoBandzie".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.