Plebiscyt sportowy: Piotr Mazur i Karolina Gackowska

Czytaj dalej
Fot. nadesłana
Paweł Kaniak

Plebiscyt sportowy: Piotr Mazur i Karolina Gackowska

Paweł Kaniak

Przedstawiamy sylwetki kolejnych kandydatów i kandydatek w plebiscycie, w którym głosują nasi Czytelnicy. Dziś kategorie: Sportowiec Roku (w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim) oraz Mecenas Sportu Roku.

Wśród liderek w kategorii Sportowiec Roku Kobieta jest Karolina Gackowska, zapaśniczka ULKS Gryf Wojnowo. W kategorii Sportowiec Roku Mężczyzna w czołówce plebiscytu znajduje się Piotr Mazur, kajakarz CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Karolina Gackowska: - Tylko ty i przeciwnik

- Kilka lat temu tańczyłam tańce ludowe w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”. Miałam kuzynkę, która trenowała wioślarstwo i regularnie przynosiła do domu medale. Kiedyś pomyślałam sobie, że też chciałabym być w centrum uwagi i przyjść z medalem na szyi - wspomina Karolina Gackowska, 19-letnia zawodniczka ULKS Gryf Wojnowo. - W tym samym czasie jedna z moich szkolnych koleżanek odnosiła sukcesy w zapasach i zachwalała tę dyscyplinę sportu. Za jej namową postanowiłam spróbować i poczułam tę niesamowitą energię, gdy ma się swoje 5 minut na macie.

Piotr Mazur, kajakarz CWZS Zawisza Bydgoszcz
nadeslana Karolina Gackowska, zapaśniczka ULKS Gryf Wojnowo

KLIKNIJ i zobacz aktualne wyniki głosowania

W taki sposób, 7 lat temu, rozpoczęła się zapaśnicza kariera Karoliny, która w tym roku została wicemistrzynią Polski, złotą medalistką Pucharu Polski i brązową medalistką Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich. Otrzymała też powołanie do kadry narodowej. Karolina przyznaje, że o sukcesach na zapaśniczej macie decyduje silny charakter. - W dyscyplinach drużynowych można to rozłożyć na kilka osób. W sportach indywidualnych, w sztukach walki, jesteś ty i twój przeciwnik. Musisz liczyć tylko na siebie - mówi.

Piotr Mazur rywalizował z bratem

- Mijający rok był dla mnie bardzo dobry, bo zostałem wicemistrzem świata - cieszy się Piotr Mazur, który sięgnął po ten tytuł w węgierskim Szeged, w sprinterskiej dwójce na 200 metrów. - Płynąłem tam z młodym Bartoszem Grabowskim, z którym po raz pierwszy wszedłem do osady zaledwie 10 dni przed mistrzostwami, więc wynik osiągnięty w Szeged był dla nas niespodzianką, po tak krótkim czasie wspólnych treningów udało nam się sięgnąć po ten medal, a do złota zabrakło niewiele, pięć setnych sekundy - mówi kajakarz.

Piotr Mazur, kajakarz CWZS Zawisza Bydgoszcz
nadesłana Piotr Mazur, kajakarz CWZS Zawisza Bydgoszcz

W tym roku został też mistrzem Polski na 200 metrów w dwójce męskiej w osadzie z Dawidem Putto. W nadchodzących miesiącach zawodnik bydgoskiego Zawiszy będzie się starał o kwalifikację olimpijską w konkurencji jedynek na 200 metrów.

Pływa zatem z dużymi sukcesami, chociaż swoją przygodę ze sportem zaczynał od zupełnie innej dyscypliny. - Pochodzę z Malczyc (woj. dolnośląskie - red.). Trenowałem tam karate, a mój starszy brat pływał na kajakach. Gdy klub karate został zamknięty, zacząłem rywalizować z bratem w kajakach i tak już zostało - opowiada Piotr Mazur, który jest wychowankiem LKK Ster Malczyce.

Gra-Mar z Kowalewa Pomorskiego wspiera piłkarzy i kolarzy

Nasi Czytelnicy głosują też na Mecenasa Sportu Roku (kategoria wojewódzka). Na razie daleko za sobą konkurencję zostawia „Gra-Mar” z Kowalewa Pomorskiego. Firma produkuje wyroby ze stali nierdzewnej, czarnej i ocynkowanej. Oferuje też usługi budowlane. Wspiera finansowo sportowców amatorów, m.in. piłkarzy MKS Drwęca czy Jarka Kaptajna z Golubia-Dobrzynia, który na rowerze objechał Islandię.

Piotr Mazur, kajakarz CWZS Zawisza Bydgoszcz
nadesłana Firma "Gra-Mar" z Kowalewa Pomorskiego wspiera między innymi kolarzy
Paweł Kaniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.