Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość przed wyborem liderów. W którą stronę pójdą podlascy działacze?

Czytaj dalej
Fot. Piotr Łozowik
Marta Gawina

Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość przed wyborem liderów. W którą stronę pójdą podlascy działacze?

Marta Gawina

To może być przełomowy rok dla dwóch największych ugrupowań. Za nieco ponad tydzień swojego szefa będzie wybierać Platforma Obywatelska. Za kim pójdą podlascy działacze? Jednomyślności wśród nich nie ma od dawna, a głosy mogą rozłożyć się między Siemoniakiem i Budką. Swoje struktury w regionach będzie też wybierać Prawo i Sprawiedliwość. Kto może zagrozić Dariuszowi Piontkowskiemu?

W Platformie o schedę po Grzegorzu Schetynie walczy aż sześciu kandydatów. To Tomasz Siemoniak, Borys Budka, Bogdan Zdrojewski, Bartosz Arłukowicz, Bartłomiej Sienkiewicz oraz Joanna Mucha. W wyborach, które odbędą się 25 stycznia głosować będzie mógł każdy członek PO. Jeżeli żaden z kandydatów nie uzyska ponad 50 proc. głosów, to 8 lutego odbędzie się druga tura.

Kto będzie rządził Platformą? Nieoficjalnie mówi się, że decydująca bitwa rozegra się między Tomaszem Siemoniakiem - którego oficjalnie wsparł Grzegorz Schetyna, a obecnym szefem sejmowego klubu KO Borysem Budką. Obydwaj politycy odwiedzili w tym tygodniu województwo podlaskie. W piątek do Białegostoku ma przyjechać także Joanna Mucha.

Za kim pójdą podlascy działacze? Trudno wskazać faworyta. Podlaska Platforma od dawna jest podzielona, a wyborcze wizyty w regionie tylko ten podział jeszcze bardziej uwidoczniły. - W podlaskiej PO burza - mówią działacze.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.