PiS: Wybrane miejsce na nowy most na Sanie w Jarosławiu jest najlepsze. Wybór był poparty wieloma analizami

Czytaj dalej
Fot. Kamil Jaworski
Kamil Jaworski

PiS: Wybrane miejsce na nowy most na Sanie w Jarosławiu jest najlepsze. Wybór był poparty wieloma analizami

Kamil Jaworski

Miejsce, w którym powstanie drugi most na Sanie w Jarosławiu, jest już znane od kilku tygodni. Lokalizacja na południe od obecnego budzi wiele kontrowersji wśród mieszkańców i samorządowców.

Nowy most na Sanie powstanie w ciągu nowego odcinka drogi wojewódzkiej 865, która zacznie się na węźle obwodnicy Jarosławia w Muninie, a zakończy się w Koniaczowie. Po ogłoszeniu tej decyzji, burmistrz Jarosławia, który był za budową mostu w innym miejscu, powiedział, że zarząd województwa podjął złą decyzję.

Według Waldemara Palucha, był to wybór rozmijający się z oczekiwaniem mieszkańców Jarosławia i nowy most nie rozładuje korków w mieście. Burmistrz zabiegał o to, żeby nowa droga z mostem znalazła się po drugiej stronie obecnego mostu, niż wybrany wariant. Po wyborze lokalizacji burmistrz powiedział, że jego stanowisko jest zgodne z interesem mieszkańców.

W dalszej części artykułu marszałek Władysław Ortyl tłumaczy dlaczego wybrano taką lokalizację.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Kamil Jaworski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

jsopel

Bardzo chory pomysł. Czy użytkownicy dróg jadać od Biłgoraja, Sieniawy dw. 870 będą się cofać do m. Makowisko celem włączenia się do ruchu na nowy most ?? Wątpię. Z pomiaru ruchu GDDKIA jasno Wynika że należałoby przeciąć dw 865 i dw 870 celem poprowadzenia ruchu na nowy most w kierunku na Zachód - Rzeszów, Kraków. Pchając się na wschód nie poprawdzi on ruchu. Dodatkowy aspekt innego przebiegu drogi - wariant III - ma również na celu zebrania w dużej części pojazdów jadących od Radawy, - jest to kilkanaście tysięcy pojazdów przy zwyczajnej sobocie czy niedziele. Uważam że wybrany przebieg jest najgorszym z wybranych oraz środki finansowe przeznaczone na ten przebieg zmarnowane. Lepiej wydać kilka milionów więcej ale zrobić raz a dobrze. Dziękuję

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.