Piotr i Paweł wyprzedaje się kawałek po kawałeczku?

Czytaj dalej
Fot. Pawel F. Matysiak
Marta Danielewicz

Piotr i Paweł wyprzedaje się kawałek po kawałeczku?

Marta Danielewicz

Piotr i Paweł najprawdopodobniej nie zostanie sprzedany w całości. Do takich informacji dotarł „Głos Wielkopolski”. – W tej chwili to będzie raczej częściowa sprzedaż sklepów i przejęcie likwidacyjne – mówi nasz rozmówca. Z kolei Biedronka już nabyła pierwsze sklepy Piotra i Pawła od franczyzobiorców. Całości jednak kupić nie chce.

Na początku sierpnia informowaliśmy, że poznańska, rodzinna sieć Piotr i Paweł może mieć spore problemy ze znalezieniem inwestora branżowego, który ją przejmie. Spółka jest zadłużona.

Jej dług w Krajowym Rejestrze Długów wynosi prawie 700 tysięcy złotych. I z dnia na dzień rośnie.

Poznańska sieć delikatesów zadłużenia ma nawet wobec firm oferujących usługi finansowe oraz u dostawców produktów.

To jednak kropla w morzu. Dług spółki akcyjnej Piotr i Paweł jest dużo większy. Wierzycielami są firmy z całej Polski, które do tej pory dostarczały produkty do sklepów, ale także banki. Zadłużenie Piotra i Pawła u poszczególnych podmiotów także liczone są w setkach tysięcy złotych.

Z raportu Kaczmarski Group wynika, że spółka znajduje się w złej kondycji finansowej, a współpraca z nią może być ryzykowna. Do wydziału gospodarczego sądu rejonowego w Poznaniu na początku sierpnia wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości przez wierzyciela spółki Piotr i Paweł. Sprawa jest w toku.

Pieniądze, które zainwestował w poznańską firmę fundusz TFI Capital Partners (na początku tego roku przejął od rodziny Wosiów pakiet 100 procent akcji), ulokował w zarządzie spółki i w nieruchomościach.

Eksperci, którzy orientują się w sytuacji finansowej Piotra i Pawła chcą wypowiadać się anonimowo. Ich zdaniem

nie ma szans, by firma została w całości sprzedana.

W pozostałej części artykułu przeczytasz:

 • - co mówią eksperci o sytuacji firmy?
 • - czy Biedronka zdecyduje się sfinalizować transakcję?
 • - co już spółka sprzedała?
Pozostało jeszcze 50% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.