Piotr i Paweł: Sanacja to ucieczka od długów? Wierzyciele martwią się o swoje pieniądze

Czytaj dalej
Fot. Pawel F. Matysiak
Marta Danielewicz

Piotr i Paweł: Sanacja to ucieczka od długów? Wierzyciele martwią się o swoje pieniądze

Marta Danielewicz

Wierzyciele Piotra i Pawła obawiają się, że nie odzyskają od spółki swoich pieniędzy. Firma ogłosiła tydzień temu , że rozpoczyna postępowanie sanacyjne. Ma to pomóc spółce wyjść na prostą.

Sytuacja finansowa Piotra i Pawła od dłuższego czasu jest bardzo trudna. Spółka ma długi wobec podmiotów firm zewnętrznych, dostawców, ale także wobec spółek, które świadczyły jej usługi. Gdy pojawiło się widmo upadłości, a wierzyciele zaczęli składać wnioski o upadłość Piotra i Pawła, zarząd zdecydował się złożyć do poznańskiego sądu wniosek o postępowanie sanacyjne. Ten został rozpatrzony pozytywnie.

– Dzięki otwarciu postępowania sanacyjnego, na które sąd wyraził zgodę, mamy realną możliwość zrestrukturyzować firmę, pozostać na rynku i rozliczyć się z wierzytelności wobec podmiotów współpracujących z nami

– zaznacza Aleksander Rosa, rzecznik Piotra i Pawła.

Wierzyciele spółki mają wątpliwości czy uda im się odzyskać zainwestowane pieniądze. Uważają, że sanacja to tak naprawdę ucieczka od długów.

– Od dawna płynność naszych zobowiązań szwankowała po stronie sieci, jednak moja spółka, ufając w uczciwe zamiary, starała się nie ograniczać współpracy. Nikt nie informował nas o zamiarach zarządu, nikt nie próbował w żaden sposób zaplanować kwestii spłat należności, cisza – a następnie pełna buta i arogancja ze strony zarządu Piotra i Pawła. Dzwonimy, pytamy co dalej, co z płatnościami, które niedawno przekazaliśmy do nich. Odpowiedź jest jedna: to już nas nie interesuje, płacić nie mamy zamiaru, to jest biznes i historia – mówi Kamil Magryta z agencji pracy tymczasowej FallWork, która zapewniała personel do obsługi sklepów.

W dalszej części tekstu:

 • Co sanacja oznacza dla firmy i jej wierzycieli?
 • Jak obecnie wyglądają relacje sieci z dostawcami?
Pozostało jeszcze 51% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.