Pilot o. Artur Gałecki wylądował w Rzeszowie. Został przeorem dominikanów

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Beata Terczyńska

Pilot o. Artur Gałecki wylądował w Rzeszowie. Został przeorem dominikanów

Beata Terczyńska

O. Artur Gałecki OP jest jedynym dominikaninem w Polsce, a być może także na świecie, który ma licencję pilota. - Warto spełniać marzenia i rozwijać skrzydła - przekonuje nowy przeor w klasztorze oo. Dominikanów w Rzeszowie.

- Mamy nowego pilota naszej załogi. Przejmie stery na pokładzie - tak dominikanie informowali o nowych obowiązkach o. Artura. Te analogie lotnicze nie są przypadkowe. Bracia dobrze znają fascynacje młodego przeora.

- Od roku posiadam turystyczną licencję na latanie. Rewelacja! Wszystkim polecam - mówi o. Artur Gałecki OP. - Warto spełniać marzenia, bo kiedy się za nimi idzie, rozwijają nam skrzydła, a to z kolei sprawia, że rzeczy, które chcemy robić, robimy jeszcze lepiej. Nie wiem, czy tak samo będzie z byciem przeorem i służeniem moim braciom, ale mam taką nadzieję.

Pierwsza myśl o lataniu pojawiła się jeszcze w dzieciństwie, a to upłynęło mu w Warszawie.

- Tato koleżanki był kontrolerem ruchu lotniczego, a mój komandosem i skakał ze spadochronem. To były czasy głębokiej komuny, kiedy pojechaliśmy z całą klasą na lotnisko i oglądaliśmy samoloty. Nie zapomnę, jakie zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie. Zapragnąłem też kiedyś wzbić się w górę. Życie mnie jednak szybko sprowadziło do parteru, że nie da rady, nie ma możliwości, nie ma finansów. Nie poszedłem więc w tym kierunku. Próbowałem dotknąć innych pasji. Zafascynowałem się koleją.

Latanie wciąż jednak było w sercu, a marzenie z wiekiem coraz bliższe realizacji.

W dalszej części przeczytasz:

 • dzięki komu ojciec Artur Gałecki mógł odbyć kosztowne szkolenie na pilota
 • kto zaufał pilotowi nowicjuszowi jako pasażer
 • co mają ze sobą wspólnego lotnictwo i kapłaństwo
Pozostało jeszcze 88% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Beata Terczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.